У Києві ексдепутата міськради Севастополя, який голосував за окупацію Криму, засуджено до 12 років тюрми

Новини
Дмитро Бєлогорцев Фото: ForPost

Дарницький районний суд Києва оголосив вирок колишньому депутату міської ради Севастополя Дмитру Бєлогорцеву, який у березні 2014 року голосував за окупацію Криму Росією, створення «Республіки Крим» та проведення незаконного «референдуму».

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на вирок суду.

За матеріалами слідства, у березні 2014 року засуджений був депутатом Севастопольскої міськради від партії «Російський блок» і проголосував за проведення «референдуму» .

У сідовому засіданні свідок, яка на момент окупації Криму працювала журналістом в Севастополі, розповіла, як після чергового засідання вже окупованої росіянами міської ради,  вона розпитувала депутатів про результати одного з незаконних голосувань.

«Один з депутатів, з яким вона тоді розмовляла був засуджений, у якого вона питала, чому вони це зробили, він відповів, що їх «взяли ізмором» й він був напідпитку, люди голосували у нетверезому стані», – йдеться у вироку суду.

В матеріалах слідства також зберігаються відеоматеріали, на яких видно, що засуджений був пристуній на засіданнях міськради, коли вирішувалося питання щодо спроби анексії та проведення «референдуму».

Суд засудив Дмитра Бєлогорцева до 12 років позбавлення волі. Оскільки останній переховується від слідства, вирок оголошено заочно.

Нагадаємо:

  • В травні 2023 року 12 років в’язниці за держзраду отримав в Україні колишній депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим та окупаційний «віце-прем’єр Криму» Віталій Нахлупін.