12 років в’язниці за держзраду отримав в Україні колишній «віце-прем’єр Криму» Нахлупін. Раніше у РФ його засудили до 8 років у справі про хабар

Новини
Віталій Нахлупін Фото: Ирина Бужор / Коммерсантъ 

12 років в’язниці за держзраду отримав в Україні колишній «віце-прем’єр Криму» Віталій Нахлупін.

Про це повідомляє прокуратура АРК та міста Севастополя.

«За публічного обвинувачення прокуратури автономії 12 років позбавлення волі заочно отримав кримський депутат Верховної Ради АР Крим VI скликання. Його визнано винним у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України)», – йдеться в повідомленні.

Прокурори довели, що у 2014 році засуджений спільно з іншими депутатами кримського парламенту для приховання факту окупації півострова збройними силами РФ та легітимізації дій РФ проголосував за прийняття ряду незаконних постанов.

Йдеться про рішення щодо проведення «загальнокримського референдуму», що мав показати картинку «вільного волевиявлення кримчан», прийняття постанови «Про декларацію про незалежність АР Крим та м. Севастополя», що передбачала «входження Криму до складу РФ».

«Всупереч постанови Верховної Ради України, якою їхні повноваження було припинено, колишні депутати також проголосували за прийняття постанови про «Незалежність Криму» та «Правонаступництво Республіки Крим».
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчим відділом прокуратури АР Крим», – додали в прокуратурі.

Як повідомлялось, 5 жовтня 2022 року у російському Ростові-на-Дону Ленінський районний суд засудив колишнього «віце-прем’єра Криму» Віталія Нахлупіна та колишнього в.о. «заступника міністра транспорту Криму» Валентина Дукорського до 8 років позбавлення волі у справі отримання хабара у 2017-2018 роках. В Україні Нахлупін обвинувачується у державній зраді.

Нагадаємо:

  • 17 жовтня 2018 року «віце-прем’єр» окупаційного «уряду Криму» Віталій Нахлупін був затриманий російськими силовиками в Москві за підозрою у хабарництві. 19 жовтня суд відправив його до СІЗО. За даними слідства, Нахлупін через Дукорського та іншого спільника – Ярослава Сливку – у 2017-2018 роках організував отримання хабара. Натомість фігуранти забезпечували перемоги «потрібних» компаній у 28 тендерах у рамках реалізації заходів Федеральної цільової програми. Загальна сума хабара становила понад 16 млн рублів. Майно Нахлупіна загальною вартістю 14 млн рублів було заарештовано. Сливка раніше підписав досудову угоду, матеріали щодо неї виділено в окреме провадження. Вироком суду його визнали винним у повному обсязі.
  • Віталій Нахлупін прийшов до Криму у 2010 році у складі команди покійного прем’єр-міністра автономії Василя Джарти. Він очолював комісію з бюджетної та економічної політики Верховної Ради Криму. Нахлупін активно сприяв окупації Криму і у вересні 2014 року обрався до «Госсовєту Криму» за виборчим списком «Єдиної Росії». У січні 2016 року «глава Криму» Сергій Аксенов призначив Нахлупіна «заступником голови кримського уряду». Він курирував ФЦП та дорожнє будівництво. В Україні Нахлупін обвинувачується у державній зраді.