У Херсоні підтоплені 129 трансформаторних підстанцій, на Миколаївщині затоплені дві сонячні електростанції

Новини
Затоплена Нова Каховка. 06.06.2023 Фото: t.me/Tsaplienko

Станом на 7 червня енергосистема працює стабільно, але через підрив Каховської ГЕС і повінь без світла залишаються 20 тис. споживачів, у Херсоні підтоплені 129 трансформаторних підстанцій, на Миколаївщині затоплені дві сонячні електростанції.

Про це повідомляє Міністерство енергетики.

«Через підрив окупантами Каховської ГЕС та спричинену ним повінь триває надзвичайна ситуація на півдні країни. У Херсоні та сусідніх населених пунктах через паводок без світла лишилися майже 20 тис. споживачів», – ідеться в повідомленні.

Крім того, підтоплено насосну станцію Херсонської ТЕЦ.Як зазначили у Міненерго, «основні потужності теплоелектроцентралі – поки поза межами зони ризику».

У Херсоні станом на ранок підтоплені і, відповідно, пошкоджені 129 трансформаторних підстанцій. Також на Миколаївщині внаслідок паводка підтоплені дві сонячні електростанції.

Ситуацію на ЗАЕС постійно моніторять експерти Енергоатома. Прямої загрози через підрив Каховської ГЕС для окупованої електростанції наразі немає.

Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з РФ територій, нагадали у міністерстві. У Донецькій області через бойові дії знеструмлено 7 населених пунктів.

Внаслідок попередніх обстрілів без світла залишається також частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.

Попри всі виклики, енергетична система країни працює стабільно. Дефіциту електроенергії немає, заявили в Міненерго.

Як повідомляв ЦЖР, підрив Каховської ГЕС та інші злочини екологічного характеру, які вчиняє РФ на території України, мають підштовхнути міжнародну спільноту до криміналізації екоциду як п’ятого злочину, над яким має юрисдикцію Міжнародний кримінальний суд. Правозахисники вбачають у підриві Каховської гідроелектростанції ознаки воєнного злочину.

Читайте також: Науковці Євген Хлобистов та Ігор Пилипенко про наслідки знищення Росією Каховської ГЕС і подальший розвиток подій