Голопристанська і Олешківська громади та Корсунка опинилися в епіцентрі затоплення. У пониззя Дніпра вода продовжує прибувати

Повністю затоплені села, майже затоплені міста, підтоплене кладовище і вода, що продовжує прибувати у пониззі Дніпра. Такими стали наслідки катастрофи, спричиненої підривом російськими військовими Каховської ГЕС.  Окупаційна адміністрація не організувала евакуацію людей, більшість рятується самотужки. 

Затоплені внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС Олешки Фото: Херсонщина | Олешки/Каховка Telegram

Затоплені внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС Олешки Фото: Херсонщина | Олешки/Каховка Telegram

Центр журналістських розслідувань розпитав начальників військових адміністрацій трьох громад на лівобережній частині Херсонщині, які опинилися в епіцентрі затоплення.

Олешки: «Найстрашніше те, що ми втратили з людьми зв’язок»

Станом на вечір 7 червня на 80% затоплене місто Олешки Херсонського району, деякі території тут затоплені на 30-50 сантиметрів, а деякі – на 3 метри. І вода тут продовжує прибувати.

За словами Тетяни Гасаненко, начальниці Олешківської міської військової адміністрації, майже повністю затоплене розташоване на узбережжі село Кринки. Більшість його мешканців самотужки переїхали до сусіднього села Козачі Лагері, частина якого, аж до вулиці Мічуріна, теж підтоплене. На 3-4 метри під водою опинилося село Саги, з якого, за оперативною інформацією, виїхали всі мешканці. Продовжує надходити вода у села Праві Солонці, Піщанівка, Підстепне. 

Тетяна Гасаненко, Фото: Facebook

У місцевих групах повідомляють про загиблих літніх людей, які не змогли вибратися зі своїх домівок. Також пишуть про затоплене кладовище в Олешках. Однак Тетяна Гасаненко цю інформацію не підтверджує. За її словами, кладовище тільки почало затоплювати, а підтверджених даних щодо загиблих станом на 7 червня немає. Однак точно відомо про зниклих безвісти – до 10 осіб.

«Найстрашніше те, що ми втратили з людьми зв’язок. Другу добу в нашій громаді немає електроенергії, у людей розрядилися телефони. Тож кількість дзвінків впала разів у двадцять. Також різко зменшилась кількість фото і відео з нашої громади, які ще вчора у великій кількості викладали в різних групах і за якими ми могли оцінити масштаби катастрофи. Від учора в Олешках не працює російський мобільний зв’язок і російський інтернет. Зараз вдається спілкуватися лише через український «Водафон», – сказала Тетяна Гасаненко.

Гола Пристань: «Вода прибуває»

В Голопристанській громаді Скадовського району затоплені села Велика Кардашинка, Мала Кардашинка, Кохани і Стара Збур’ївка. В останньому повністю затоплена база відпочинку, багато житлових будинків опинились у воді на глибині понад 3 метри.

«Десь на 80-85% затоплена Гола Пристань. Багатоквартирні будинки в центральній і східній частинах міста десь на півтора метри в воді і вода ще прибуває. Багато місцевих евакуювалися самотужки, частина людей знайшли собі безпечне місце на високому масиві. Але не всі, люди благають про допомогу, а окупанти її не надають», – розповіла Світлана Лінник, начальниця Голопристанської міської військової адміністрації. 

Світлана Лінник, заступниця голови Голопристанської громади Фото: Олег Батурін

Вона також не має підтвердженої інформації про факти загибелі літніх людей у громаді, про що  багато писали в соцмережах. 

Нова Каховка: «Жодної евакуації окупанти не проводили, в Корсунці катастрофа»

В Новій Каховці 7 червня спостерігалось падіння рівня води від 80 см до 1 метра в центральній, старій частині міста. За словами Валерія Брусенського, начальника Новокаховської міської військової адміністрації Каховського району, пік підтоплення для його громади вже позаду.

Валерій Брусенський, начальник Новокаховської міської військової адміністрації. Фото: Олег Батурін

«Якщо брати звільнені території громади – розташоване на правому березі Козацьке – то там усе добре. Вода там піднялася до краю нижніх вулиць і зупинилась. Найбільша ж катастрофа в селі Корсунка і прилеглому дачному кооперативі на лівому березі. Наскільки відомо, півсела повністю затоплені. За непідтвердженими даними, там перебували люди і багато тварин, але про їхню долю нічого не відомо. Ми навіть не знаємо, скільки залишалось людей в своїх дачних будинках», – сказав керівник МВА.

Валерій Брусенський підтверджує, що окупаційна влада Нової Каховки не проводила ніякої евакуації місцевого населення, тож людям доводилося виїжджати самотужки. Частині мешканців Корсунки вдалося виїхати до сусідніх сіл Піщане, Маслівка, або ж до самої Нової Каховки. Але встигли виїхати не всі, бо дорога між Корсункою і Дніпрянами згодом була затоплена. Зараз проїхати там неможливо.

«Через нашу громаду йшла вся вода, тож у пониззі Дніпра зараз усе тільки починається. Корсунка у нас найбільше постраждала. Щось подібне, крім цього села, ми спостерігаємо в сусідніх Кринках Олешківської громади, Олешках і Голій Пристані», – додав Валерій Брусенський. 

Як повідомляв ЦЖР, мешканці населених пунктів на лівобережжі Херсонської області, затоплених внаслідок  підриву окупантами греблі Каховської ГЕС, змушені рятуватися самотужки. Росіяни не організували термінову евакуацію.  

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine