За добу Каховське водосховище обміліло на 1 метр, вода продовжує спадати − Укргідроенерго

Рівень Каховського водосховища в районі Нікополя станом на 08:00 8 червня становить 13,05 м − за минулу добу водосховище обміліло на майже 1 м, рівень води продовжує падати.

Фото з району колишньої пристані Берислава. Вода впала приблизно на три метри Фото: investigator.org.ua

Фото з району колишньої пристані Берислава. Вода впала приблизно на три метри Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє Укргідроенерго.

«За добу рівень води у Каховському водосховищі зменшився майже на метр. На даний час продовжуються руйнування водозливної греблі, земляної вставки між будівлею станції та шлюзом», – йдеться в повідомленні.

Укргідроенерго спільно з Укренерго опрацьовують можливі сценарії для зменшення негативних наслідків руйнування Каховської ГЕС.

Коригують режим роботи гідроелектростанцій та накопичують воду вище Каховської ГЕС у інших водосховищах Дніпровського каскаду, щоб зменшити підтоплення на півдні країни.

Також з проєктним інститутом Укргідропроєкт опрацьовують проєкт зведення перемички (перекриття) Каховського водосховища для відновлення рівня води до проєктної позначки до підриву.

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що станом на ранок 8 червня середній рівень підтоплення становить 5,61 метра.

Під водою опинилися 600 квадратних кілометрів Херсонщини, з них 32% – правобережжя та 68% – лівий берег. Триває евакуація.

Як повідомляв ЦЖР, підрив Каховської ГЕС та інші злочини екологічного характеру, які вчиняє РФ на території України, мають підштовхнути міжнародну спільноту до криміналізації екоциду як п’ятого злочину, над яким має юрисдикцію Міжнародний кримінальний суд. Правозахисники вбачають у підриві Каховської гідроелектростанції ознаки воєнного злочину.

Читайте також: Науковці Євген Хлобистов та Ігор Пилипенко про наслідки знищення Росією Каховської ГЕС і подальший розвиток подій

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine