На Дніпропетровщині зникає водопостачання через руйнування окупантами дамби Каховської ГЕС

В громадах Нікопольського району Дніпропетровської області, які використовували дніпровську воду з Каховського водосховища для потреб населення, зникає водопостачання після руйнування окупантами дамби Каховської ГЕС. Наразі на підконтрольній Україні території відключено вже щонайменше п’ять громад на правому березі Каховського водосховища.

Обміліле Каховське водосховище біля Червоногригорівської селищної теріторіальної громади Фото: facebook.com/groups/chervonsel

Про це повідомляють голови громад, пише Центр журналістських розслідувань.

Про припинення подачі води 9 червня повідомляє Червоногригорівська громада.

«Всі насосні станції питної та технічної води в громаді було зупинено в зв’язку з відсутністю змоги закачати воду в систему. Рівень води наднизький та постійно зменшується», – йдеться у повідомленні.

Мешканців громади просять перейти на режим жорсткої економії води. Про пункти видачі технічної та питної води обіцяють повідомити пізніше.

У Покровській громаді централізоване водопостачання припинено 8 червня.

За повідомленнями міського голови Олександра Шаповала, технічну воду підвозитимуть в різні райони міста.

У Томаківській об’єднаній територіальній громаді воду відключили найпершою – з вечера 7 червня. 

Зараз в громаді також організовують підвоз питної і технічної води.

Про те, яка зараз ситуація з водою у Томаківці розповів у своєму Instagram місцевий блогер.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Сергій Горб (@gorb_sergiy)

У Марганці воду виключили в ніч на 8 червня. 

Міський голова Геннадій Бурлук повідомив квартальним і головам ОСББ, що найближчими тижнями воду будуть розвозити по місту, а надалі планується подача води з місцевого водосховища, але це буде технічна вода. А питну воду роздаватимуть на 22 пунктах видачі.

В Мирівській громаді ще 6 червня провели засідання комісії техногенної безпеки та ліквідації надзвичайних ситуацій, де розглянули два питання – евакуацію в разі виникнення надзвичайної ситуації на Запорізькій атомній електростанції та забезпечення технічною та питною водою мешканців громади.

За повідомленням голови Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука, на Нікопольщину вже починають доставляти гуманітарні вантажі з водою. 

Найперший – від Хмельниччини переданий громадам, які найбільше потерпають: Томаківській, Червоногригорівській і Мирівській.

Як повідомлялось, вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Вода затопила населенні пункти, розташовані нижче неї.

СБУ перехопила розмову окупантів, яка підтверджує факт підриву Каховської ГЕС росіською диверсійною групою. Загарбники хотіли шантажувати Україну підривом дамби і влаштували техногенну катастрофу на півдні нашої держави, однак все пішло не за планом.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine