Мебляр Валерій Козлов, якого окупанти призначили гауляйтером селища Дніпряни під Новою Каховкою, заявив про катастрофічні руйнування через затоплення

Новини
Дніпряни 7 червня 2023 року Фото: AP / Scanpix / LETA
Дніпряни 7 червня 2023 року Фото: AP / Scanpix / LETA

Гауляйтером смт Дніпряни Новокаховської громади на Херсонщині окупанти призначили 47-річного Валерія Козлова, підприємця-мебляра і екс-охоронця місцевого господарства.  В інтерв’ю російським пропагандистам він розповідає про жахливі наслідки затоплення селища, однак мовчить про тих, хто їх спричинив. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Гауляйтером смт Дніпряни Новокаховської громади Херсонщини окупанти призначили Валерія Козлова, 6 квітня 1976 р. н.  За словами мешканців селища, він свого часу був авторитетом для місцевої молоді, тож багатьох шокував його перехід на бік ворога.

«Козлов родом із нашого селища, жив біля Дніпрянської школи, має чотирьох дітей, старша донька навчалась на поліцейську. В 1990-х роках організував тут типу місцеву банду, а потім працював начальником охорони в радгоспі-заводі імені начдіва Солодухіна. Останнім часом заробляв виготовленням меблів і мав меблевий магазин у Новій Каховці біля ринку», – розповіли ЦЖР мешканці селища Дніпряни.

Сам гауляйтер Дніпрян Валерій Козлов останнім часом активно роздає коментарі окупаційним телеграм-каналам про катастрофічні наслідки затоплення селища внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС. Водночас він мовчить про тих, хто все це натворив. 

Валерий Козлов

Валерий Козлов

За словами гауляйтера, в Дніпрянах 702 мешканці залишилися без даху над головою, багато будинків зруйновані, однак вода останні дні вже відходить з житлової забудови.

А ось що про це говорять мешканці Дніпрян:

«Дуже сильно затопило у нас усю берегову лінію і все, що нижче до води від центральної вулиці Наддніпрянської. Затоплений кінець Дніпрян, де починається найбільша низина – далі йдуть села Корсунка і Кринки, які теж затоплені. Російські окупанти перенесли свої окопи на вищу точку по вулиці Набережній і вночі облаштовували там свої нові бліндажі», – розповіли вони кореспонденту ЦЖР.

  • Як повідомляв ЦЖР, законний на початок повномасштабної війни староста Дніпрян Віталій Гура добровільно перейшов на бік окупантів і зараз працює заступником гауляйтера Нової Каховки Володимира Леонтьєва. 13 березня 2023 року стало відомо про замах на Гуру. Вибуховий пристрій спрацював поруч із машиною колаборанта, коли він зупинився біля їдальні «Смачна країна» в мікрорайоні Сокіл у Новій Каховці. В результаті вибуху Віталій Гура отримав поранення і його доправили до лікарні.