ФСБ катувала сімферопольця Баранника, затриманого за підозрою у підриві залізничних колій у Криму – КПГ

Новини
Кирило Баранник (на передньому плані). Фото: сайт «адміністрації» Сімферополя

Співробітники ФСБ катували струмом мешканця Сімферополя Кирила Баранника, який був затриманий за підозрою у підриві залізничних колій у Бахчисарайському районі окупованого Криму.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ).

Як стало відомо КПГ, мешканця Сімферополя, майстра спорту зі спортивного орієнтування Кирила Юрійовича Баранника затримала ФСБ 30 травня 2023 року на набережній Салгіра у Сімферополі. Із мішком на голові кримчанина привезли до відділення ФСБ на бульварі Франка. Його звинуватили у підриві залізничних колій 23 лютого 2023 року у селі Поштове Бахчисарайського району.

«Під час допиту, не дивлячись на визнання моєї провини, до мене застосовувалися тортури, а саме: посадивши на стілець, мені зв’язали руки і ноги скотчем, прикріпили електричні дроти до пальців рук … Під час тортур на моїй голові завжди була маска, тортури струмом тривали близько години», – розповів Баранник.

Однак після визнання провини співробітники ФСБ продовжили тортури, звинувачуючи Баранника в ще одній диверсії – підриві залізниці біля села Чистеньке Сімферопольського району 18 травня. Сімферополець заявив ще про два випадки тортур електричним струмом: у ніч з 5 на 6 червня та з 9 на 10 червня. Катування тривали по 6 годин.

«Співробітники ФСБ змушували мене обмовити себе у скоєнні злочину, якого я не скоював. Спочатку мене катували струмом, підключаючи електричні клеми до пальців рук, ніг, мочок вух та сідниць. Погрожували зґвалтуванням ціпком, погрози я сприймав реально. Потім били руками та ногами по тулубу та голові, внаслідок чого, як я припускаю, зламали ребро з правого боку», – розповів сімферополець.

За його словами, після побиття у нього сильно болять нирки, частково втрачена чутливість у правій руці.

«Далі мене поклали на військові ноші, руки та ноги зв’язали скотчем, на обличчя поклали ганчірку та почали лити воду, імітуючи утоплення. Катування утопленням періодично змінювали на катування струмом. Весь цей час від мене вимагали зізнатися у злочині, якого я не скоював», – сказав Баранник.

Крім того, під час тортур Бараннику загрожували зґвалтуванням, вбивством нібито при спробі втечі і обіцяли вбити його матір.

Наразі Кирила Баранника утримують у СІЗО №2 Сімферополя. Слідство у його справі ведуть слідчі ФСБ Олександр Лавров та Олександр Кузнєцов.

Про нове СІЗО №2 Сімферополя, яке повністю курується ФСБ і не залежить від УФСИН, ЦЖР розповідав у програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар «Таємні тюрми ФСБ в Криму і на півдні».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter