У Сенат США внесли проект резолюції: Використання тактичної ядерної зброї РФ або знищення ядерного об’єкта – напад на НАТО

Новини
ЗАЕС

Республіканець Ліндсі Грем і демократ Річард Блюменталь внесли у Сенат США проєкт резолюції про те, що застосування Росією ядерної зброї проти України або знищення ядерного об’єкта буде вважатися нападом на НАТО і передбачатиме застосування статті 5, яка передбачає воєнну відповідь.

Про це йдеться у Twitter Ліндсі Грема.

У документі йдеться, що розміщення тактичної ядерної зброї Російської Федерації на території Білорусі є загрозою для України та держав-членів НАТО.

«Розглядає використання будь-якої тактичної ядерної зброї Російською Федерацією, Республікою Білорусь або їх проксі, або знищення ядерного об’єкта, розповсюдження радіоактивних забруднень на території НАТО, що завдає значної шкоди людському життю, як напад на НАТО, що потребує негайної відповіді, включно з імплементацію статті 5 Північноатлантичного договору», – написав Грем.

Також сенатори пропонують нинішній адміністрації США провести консультації з лідерами НАТО та іншими європейськими партнерами, щоб розробити комплексну відповідь для мінімізації загрози цивільному населенню та координувати дипломатичну та військову відповідь з огляду на ситуацію.

На цей крок вже відреагував посол РФ у США Антонов.

«Спекуляції американських сенаторів щодо можливості застосування Росією ядерної зброї в Україні абсурдні, Росія залишається відповідальною ядерною державою», – цитує його слова пропагандистський ресурс РИА Новости.

За даними військової розвідки, російські окупанти готують теракт на Запорізькій АЕС з викидом радіації. Україна передає всю наявну інформацію партнерам у світі, повідомив президент України Володимир Зеленський.

Як повідомлялось, 4 березня 2022 року окупанти захопили Енергодар та ЗАЕС поряд із містом. Це найбільша за розмірами АЕС у Європі та третя – у світі. Вона працює в об’єднаній енергосистемі України трьома із шести блоків. 21 липня Енергоатом повідомив, що окупанти завели важку техніку до машинної зали енергоблоку. Російська окупаційна влада обмежує присутність українських співробітників на станції. Російські військові майже щодня обстрілюють майданчик захопленої ними ЗАЕС, а сама станція замінована.

5 жовтня Володимир Путін підписав «указ», у якому доручив «передати в управління РФ» Запорізьку атомну електростанцію, яку захопили російські військові.

5 лютого 2023 року президент України Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО щодо санкцій проти атомної галузі Росії. До санкційного списку включені 200 компаній, серед яких Росатом та інші компаній російської атомної галузі, а також зареєстровані у юрисдикції РФ підприємства «Запорожская АЭС» та «Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС», які окупанти створили після окупації української Запорізької АЕС.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter