ВЕЗ «Алабуга», де ймовірно збирають іранські дрони-камікадзе, набирає випускників шкіл на навчання з виробництва й управління БПЛА

Новини
Фото: Алабуга Политех

Політехнічний коледж у вільній економічній зоні “Алабуга” в Татарстані  веде прийом випускників 9-11 класів на навчання з виробництва і  управління безпілотними літальними апаратами. Практичні заняття відбуватимуться на заводі ТОВ “Альбатрос”, де, за даними журналістського розслідування ЦЖР, ймовірно збирають іранські  дрони-камікадзе. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на російські медіа. 

Коледж “Алабуга Политех”, що діє у вільній економічній зоні “Алабуга”(неподалік м.Єлабуга, Республіка Татарстан),  відкрила центр підготовки спеціалістів з виробництва безпілотників  для випускників 9-11 класів. Профіль освіти – аеронавігація та програмування БПЛА, терміни навчання, відповідно, 3 роки 10 місяців та 2 роки 10 міс. У повідомленні прес-служби “Алабуги” наголошується, що навчання за цим профілем та проживання на території зони – безкоштовні. 

Випускникам коледжу обіцяють працевлаштування із зарплатою від 70 тис рублів,  втім, працювати вони почнуть раніше, оскільки навчання вестиметься за дуальною системою – освіта поєднана з роботою, тобто, збиранням дронів на заводі  ТОВ “Альбатрос”.

Алабуга

Цей завод компанії “Альбатрос”, за даними розслідування ЦЖР Хто і де вироблятиме дрони-камікадзе в Росії за лекалами Ірану, під прикриттям виробництва  цивільних безпілотників “Альбатрос М5”  ймовірно вироблятиме “районовані” Shahed, збираючи  доставлені з Ірану деталі.   

Після повідомлень розвідки США, що завод для виробництва іранських дронів-камікадзе будується в “Алабузі”, Центр журналістських розслідувань встановив його місцезнаходження та компанію, яка буде ширмою для реалізації домовленості Москви і Тегерану кошторисом у мільярд доларів. 

Супутникові знимки Maxar Technologies дахів виробничих корпусів

Рівно така ж сума інвестицій була заявлена Алексєєм Флоровим, бенефіціаром ТОВ  “Альбатрос” і “Геомир” для проекту ..з виробництва човнів із моторами, що буде реалізуватися  в ВЕЗ “Алабуга”. 

Як свідчать  джерела російського розслідувального проекту “Протокол”, у  документах, що супроводжували підготовку до запуску  ірансько-російського проекту, для конспірації дрони-камікадзе називали “лодками”. У робочих таблицях, які потрапили в руки розслідувачів, серед виробників БПЛА  та суміжників фігурує і ТОВ “Альбатрос”. 

За інформацією “Проекту”, зараз комплектуючі для ударних безпілотників поставляються з Ірану, а в «Алабузі» їх просто збирають, але протягом 2–3 років планується замінити деяку частину компонентів на російські, навчити персонал та організувати автономний процес виготовлення. 

Примітно, що у повідомленнях  про набір студентів в коледж “Алабуга Политех” вказано, що студентів будуть залучати до зборання китайських дронів AUTEL DragonFish. Нещодавно в Росії розгорівся скандал, пов’язаний із тим, що безпілотники виробництва Autel Robotics  видавали за російську  розробку «Патриот К30Т», яку демонстрували на Петербурзькому міжнародному економічному форумі.