Три роки позбавлення волі: суд визнав винною в колабораціонізмі директорку ліцею на Херсонщині Оксану Кривенкову, про яку писав ЦЖР

Новини
Оксана Кривенкова, колаборантка. Скріншот відео російських пропагандистів

Івано-Франківський міський суд 17 липня виніс заочний вирок Оксані Кривенковій, директорці Микільського ліцею Дар’ївської громади Херсонського району, героїні публікацій ЦЖР. Він визнав її винною в колабораційній діяльності і покарав їъ на три роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади протягом 15 років. Це максимальне покарання за інкримінований їй злочин.

Про це йдеться у вироку суду, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Як встановив суд, Оксана Кривенкова, будучи директоркою Микільського ліцею Дар’ївської територіальної громади добровільно погодилася на співпрацю з окупаційною владою і з вересня 2022 року впроваджувала російські стандарти освіти у своєму закладі. Вона очолила так зване «государственное бюджетное образовательное учреждение Херсонской области Никольская школа Белозерского муниципального округа», підібрала 17 педагогічних працівників, які пройшли так звану перепідготовку в тимчасово окупованому Криму, та організувала прийом заяв на навчання дітей у незаконно створеному закладі.

Загалом їй вдалося зібрати від батьків близько 258 заяв на зарахування дітей до так званої школи.

Про співпрацю Оксани Кривенкової з окупантами ЦЖР повідомляв у вересні 2022 року. Попри початок роботи захопленого загарбниками ліцею рік тому самого цього закладу тоді не було в жодних реєстрах, у тому числі російських.

Натомість, за даними з державного реєстру юридичних осіб, Оксана Кривенкова досі є законною директоркою Микільського ліцею. Перед звільненням правобережної Херсонщини від окупантів вона втекла з Микільського разом із росіянами. Але залишила в своєму кабінеті чимало доказів свого злочину – зокрема, «акт приема-передачи денежных средств» на 390 тисяч рублів від начальника відділу фінансового забезпечення окупаційного міністерства освіти і науки Херсонщини.

Суд 17 липня заочно визнав Оксану Кривенкову винною у злочині, передбаченому ч. 3 ст. 111-1 КК України і призначив їй максимально можливе покарання: 3 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, у закладах освіти незалежно від типів та форм власності строком на 15 років.

Строк відбуття покарання Кривенковій рахуватиметься з моменту її фактичного затримання.

Як повідомляв ЦЖР, на бік ворога перейшла й директорка Микільського закладу дошкільної освіти «Джерельце» Лаврова Лариса Миколаївна, 15 травня 1970 року народження. За освітою вона викладачка історії – у 1995 році закінчила Сімферопольський державний університет. Також вона закінчила Новобузьке педучилище.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter