Працівник поліції охорони Херсонщини Володимир Поляков перейшов на бік окупантів і отримав за це підозру від ДБР

Новини
Володимир Поляков Фото: Миротворець
Володимир Поляков Фото: Миротворець

Державне бюро розслідувань 20 липня повідомило про підозру в колабораційній діяльності 50-річному Володимиру Полякову, мешканцю Херсона, колишньому працівнику поліції охорони Херсонщини. Він добровільно перейшов на бік окупантів і працював на них у так званій поліції. Йому загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі.

Про це йдеться в тексті підозри, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 50-річний Володимир Поляков, охоронник взводу №2 охорони об’єктів та публічної безпеки батальйону управління поліції охорони в Херсонській області навесні 2022 року добровільно пішов служити окупантам на посаді «т. в. о. інспектора роти охорони об’єктів управління державної служби охорони» при незаконно створеному загарбниками головному управлінні МВС Херсонської області. Поляков отримав від окупантів звання молодшого сержанта поліції.

Тільки після цього Володимир Поляков звільнився з управління поліції охорони в Херсонській області за угодою сторін.

На своїй посаді у окупантів Поляков охороняв різні об’єкти, чим сприяв установленню на тимчасово окупованій росіянами Херсонщині незаконного правоохоронного органу. Але охороняв і служив загарбникам він недовго, звільнившись з цієї «посади» 30 червня 2022 року.

За скоєний злочин Полякову загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі та конфіскація майна – за ч. 7 ст. 111-1 КК України. 

  • Як повідомляв ЦЖР, Івано-Франківський міський суд 17 липня виніс заочний вирок Оксані Кривенковій, директорці Микільського ліцею Дар’ївської громади Херсонського району, героїні наших публікацій. Суд визнав її винною в колабораційній діяльності і покарав їъ на три роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади протягом 15 років. Це максимальне покарання за інкримінований їй злочин.