У РФ вигадали новий спосіб обійти західні санкції

Новини

Держдума РФ ухвалила закон, що дозволяє зареєстрованим за кордоном компаніям засновувати в російських спеціальних адміністративних районах (САР) дочірні структури з передачею їм своїх активів.

«Закон дозволяє зареєстрованим за кордоном компаніям засновувати в російських спеціальних адміністративних районах (САР) дочірні структури з передачею їм активів, а також обмінюватися акціями компаній, які редоміцилюються, на папери резидентів САР – міжнародних компаній», – повідомляє російській «Интерфакс».

Іншими словами, закон покликаний створити умови для обходу санкційних обмежень за допомогою компаній, створених за кордоном, які засновуватимуть свої дочірні структури в спеціально створених для цього «спецрайонах» РФ і передаватимуть їм свої закордонні активи. У документі цей механізм названо процедурою інкорпорації.

Йдеться про спецрайони на островах Руський (Приморський край) і Жовтневий (Калінінградська область).

Від «зарубіжного» засновника вимагається протягом року передати новоствореній компанії свої активи, що були на момент її реєстрації, але не менше ніж на 800 млн рублів.

Також створюється механізм обміну акцій російських «дочірніх» структур на акції материнських «зарубіжних» компаній.

Засновником компанії в РФ може стати створена за кордоном структура, яка мала на 1 березня 2022 року акції, що торгуються на біржах.

Рада Євросоюзу продовжила санкційні обмеження проти окремих секторів економіки Російської Федерації на півроку, до 31 січня 2024 року. 

Нагадаємо:

  • Санкції проти Росії через анексію Криму з боку США і Євросоюзу були введені в грудні 2014 року. З тих пір вони були значно посилені та продовжуються ЄС щопівроку. 
  • 27 січня 2023 року Рада ЄС продовжила обмежувальні заходи, спрямовані проти окремих секторів економіки РФ, на шість місяців, до 31 липня 2023 року.
  • Дивиться також відеоблог ЦЖР Літаки, ВПК та йогурти – як санкції впливають на росіян про те, як санкційні обмеження, накладені США, ЄС, Великою Британією та іншим країнами на РФ після розпочатої нею повномасштабної війни проти України, впливають на саму Росію та життя росіян. Росія перебуває на першому місці у світі за кількістю санкцій. Під обмеження вже потрапили майже 5 тисяч фізичних осіб та 3 тисячі компаній з Росії.