Окупанти заборонили піднімати кримськотатарський прапор у школах Криму – КримSOS

Новини
Фото: REF/RL

В Криму окупанти заборонили піднімати кримськотатарський прапор разом із прапорами РФ та «Республіки Крим» на лінійках у школах півострова. Також в учбових закладах заборонили проводити заходи, присвячені пам’ятним датам кримських татар.

Про це правозахисній організації КримSOS стало відомо з власних джерел на півострові.

«Окупаційна адміністрація Криму заборонила піднімати кримськотатарський стяг разом із прапором РФ та так званої «Республіки Крим» на лінійках у школах півострова. Крім того, у школах заборонили планувати деякі заходи, наприклад до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу 18 травня. Напередодні пам’ятних дат у кримськотатарських школах працюватиме спеціальна комісія, оскільки планування таких заходів розглядатиметься як підготовка провокацій», – йдеться у повідомлені.

За даними «КримSOS», письмового розпорядження про заборону кримськотатарського прапора не було, однак до шкіл приходили представники так званого «голови Криму» Сергія Аксенова. На запитання про те, чому не можна піднімати прапор, відповідають, що він «ніде не закріплений, є лише прапор РФ та «Республіки Крим».

Нагадаємо:

  •  25 червня 2023 року в окупованому Криму під час пішого сходження групи кримських татар на гору Ак-Кая (Біла скеля), присвяченого Дню кримськотатарського прапора, який відзначається 26 червня, співробітники російської поліції затримали трьох учасників заходу за нібито проведення несанкціонованого автопробігу.
  • День кримськотатарського прапора щорічно відзначається 26 червня, починаючи з 2010 року. Для його святкування був обраний перший день ІІ Курултаю (національного з’їзду – ред.) кримськотатарського народу, що пройшов 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, на якому прапор був затверджений в якості національного.
  • Кримськотатарський прапор являє собою полотно небесно-блакитного кольору із зображенною в його верхньому лівому кутку золотою тамгою (тарак-тамга, Taraq tamğa) – родовим знаком ханів Гіраїв, який став гербом кримських татар.