Окупанти спорудили понтонні переправи поруч з пошкодженими ударами ЗСУ мостами через Чонгарську і Арабатську протоки

Новини
Пошкодження мосту через Арабатську протоку після удару ЗСУ, 06.08.2023. Фото із соцмереж

Російські окупанти звели понтонні переправи через Чонгарську та Арабатську протоки, мости через які були пошкоджені ракетними ударами ЗСУ 6 серпня цього року. Таким чином російські військові забезпечують постачання з Криму озброєння, техніки та живої сили для російській армії на Херсонському та Запорізькому напрямках.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань на підставі аналізу супутникових знімків зроблених до і після ракетних ударів ЗСУ.  

Минулої неділі, 6 серпня, Збройні Сили України нанесли чергові удари по автомобільних мостах через протоки Чонгарська, що з’єднує кримський півострів з Херсонщиною, та  Арабатська (Промоїна), який знаходиться на косі, що з’єднує Ленінський район Криму з Генічеськом. 

Ці мости є частиною логістичного шляху постачання з Криму озброєння, техніки та живої сили для російській армії на Херсонському та Запорізькому напрямках.

Пошкодження мосту через Чонгарську протоку 06.08.2023 р., фото із соцмереж

Пошкодження мосту через Арабатську протоку 06.08.2023 р., фото із соцмереж

На свіжих знімках супутника Sentinel-2 за 9 серпня видно, що поруч із пошкодженими мостами через Чонгарську та Арабатську протоки з’явилися понтонні переправи.

Телеграм-канал Генічеськ ua повідомляв, що російські окупаційні війська навели понтонну переправу поруч із пошкодженим мостом через протоку Арабатську (Промоїна) вже наступного після удару ЗСУ дня. На відео пропагандистського каналу від 7 серпня засвітилась військова та будівельна техніка, яка встановлювала та закріплювала понтонну переправу.

Окупанти наводять понтонну переправу біля зруйнованого ударом ЗСУ мосту через Ангарську протоку, 08.08.2023. Фото: t.me/genichua

Окупанти наводять понтонну переправу біля зруйнованого ударом ЗСУ мосту через Ангарську протоку, 08.08.2023. Фото: t.me/genichua

«Пропагандисти стверджують, що постраждало тільки дорожнє полотно, а опори мосту неушкоджені. Однак той факт, що рашисти вже звели понтонну переправу, свідчить про значне пошкодження мостової конструкції, по якій рашисти побоюються ганяти свою техніку. Цим понтонним мостом пройшла вже не одна російська військова автоколона з боєприпасами та бензовози», – повідомляв Генічеськ ua.

Окупанти наводять понтонну переправу біля зруйнованого ударом ЗСУ мосту через Ангарську протоку, 08.08.2023. Фото: t.me/genichua

Наприкінці липня окупанти навіть перекрили для цивільних шлях по Арабатській стрілці, дорогу по якій з Криму, вочевидь, планували використовувати виключно у військових цілях.  

Результативно бити по мостах між Кримом і Херсонщиною ракетами Storm Shadow ЗСУ почали наприкінці червня. Для Чонгарського мосту серпневе ураження вже третє за рахунком, а міст через Арабатську протоку пошкоджений вдруге. Вперше він був підірваний 24 лютого 2022 року матросом Віталієм Скакуном, сапером 137-го окремого батальйону морської піхоти ВМСУ (35-а окрема бригада морської піхоти), під час виконання бойового завдання він загинув.  

Детально про логістику ворога ЦЖР розповідав у матеріалі «Арабатська стрілка як «дорога життя» для окупантів».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter