Як дистанційно відновити виплати пенсій та перейти на банківські картки

Новини
пенсий

Громадяни України, які проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях, зможуть віддалено подати заяву до Пенсійного фонду України для того, щоб виплата пенсій здійснювалася на банківську картку.

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Набуло чинності рішення щодо пенсіонерів, які проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, і яким Укрпошта не мала змоги доставляти пенсії.

Такі громадяни зможуть віддалено подати заяву до Пенсійного фонду України для того, щоб виплата пенсій здійснювалася на банківську картку. Для цього потрібно мати кваліфікований електронний підпис Дія.Підпис.

Відновити виплату пенсії у таких випадках тепер також можна буде видалено. Це стосується осіб, яким було припинено виплату пенсії через відсутність можливостей її доставляти.

Для цього також потрібно подати заяву через вебпортал Пенсійного фонду України з використанням Дія.Підпис або провести відеоконференцзв’язок з органами Пенсійного фонду.

Нещодавно схоже послаблення зробили тим, хто перебуває за кордоном.

Кабінет Міністрів України погодив експериментальний проект з виплати пенсій українським біженцям, які перебувають за кордоном. При цьому можливість отримати пенсію міжнародним поштовим переказом буде доступна у період воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення чи скасування (але не більш як два роки з дня запровадження експериментального проєкту).

  • В Україні деяким пенсіонерам потрібно пройти ідентифікацію особистості. Раніше деяких пенсіонерів зобов’язали проходити щорічну ідентифікацію особи. Перевірку потрібно буде пройти до 31 грудня.
  • Пройти перевірку пенсіонери матимуть змогу двома способами. Скористатися сервісом «Дія.Підпис». Сервіс «Дія.Підпис» доступний на порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Пенсіонери можуть зайти до особистого електронного кабінету та скористатися сервісом «Дія.Підпис» для проходження ідентифікації. Пройти консульське підтвердження. Пенсіонери також можуть пройти ідентифікацію особи, відвідавши відповідну консульську установу в країні свого проживання. Консульська посадова особа засвідчить їхнє нинішнє місце проживання за кордоном.
  • З початку серпня 2023 року в Україні не передбачено нових індексацій виплат, тому розмір пенсій залишиться таким самим, як і раніше. Раніше було проведено три підвищення пенсійних виплат для українців: індексація у березні, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам та індексація пенсій людям, які вийшли на пенсію за спеціальним законом.