На Запоріжчині окупанти формують незаконні судові органи: працювати везуть суддів з Росії

Новини
Окупаційний обласний суд Запорізької області

Вища кваліфікаційна колегія суддів РФ продовжує формувати незаконні судові органи на нових захоплених територіях. Наразі відбувається процес видачі рекомендацій кандидатам в окупаційні «суди» різних інстанцій на ТОТ Запорізької області. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на російську Вищу кваліфікаційну колегію суддів (ВККС)

До так званого “Запорізького обласного суду” ВККС рекомендувала семеро суддів. П’ятеро з них – вихідці з Нижегородської області – земляки керівника цього суду Владіміра Полухіна.

На Запоріжчину приїдуть: суддя у відставці Тетяна Валєрієвна Богатирьова та Сєргєй Юрьєвіч Котяєв з Балахнінського міського суду Нижегородської області.

Схвалили у ВККС та кандидатуру судді Ардатовського районного суду Нижегородської області Світлани Ніколаєвни Міссірової, яка заявила, що її бажання змінити роботу пов’язане з тим, що “хочеться допомогти країні, і водночас це кар’єрне зростання».

Рената Едуардовна Родіна з Дзержинського міського суду Нижегородської області та Ніколай Сєргєєвіч Юртов, суддя Московського районного суду Нижнього Новгорода також отримали рекомендації на посади у окупаційному обласному суді.

Рекомендації отримали також суддя Волзького районного суду міста Саратова Нікіта Вітальєвіч Вдовін і Іріна Сєргєєвна Куцаєнко, суддя Апанасенківського районного суду Ставропольського краю. 

На суддівські посади в “Мелітопольському міжрайонному суді” Запорізької області претендували відразу троє помічників суддів в РФ: Ольга Кисельова, Марина Кочконян і Вадім Петренко. 

Суддею “Запорізького гарнізонного військового суду” хоче стати Ідріс Імрановіч  Ісраїлов, суддя гарнізонного військового суду в Ростову-на-Дону.

Також ВВКС надала рекомендацію Андрію Манаєву, який зараз працює помічником судді. 

23 серпня Вища кваліфікаційна колегія розгляне чергових кандидатів, які просять рекомендувати їх на керівні посади у судах нових окупованих територій.

  • У липні 2023 року ВККС Росії рекомендувала кандидатури на посади  “суддів” в чотири інстанції. 
  • 20 грудня 2022 року Держдума РФ схвалила закон, яким передбачено створення на ТОТ Запорізької області шести судів загальної юрисдикції – «Запорізький обласний суд», Бердянський, Василівський, Мелітопольський, Пологівський та Енергодарський районні «суди», а також «Арбітражний суд Запорізької області» та «Запорізький гарнізонний військовий суд».