ЦПК: Під виглядом прирівняння корупції до «держзради» Татаров хоче передати справи про ТОП корупцію від НАБУ до СБУ. Мета влади – уникнути відповідальності

Новини
Колаж: antac.org.ua

В Офісі президента намагаються обдурити суспільство, начебто прирівнявши корупцію під час війни до державної зради. Про наміри змінити законодавство заявив президент Володимир Зеленський. Відповідний законопроєкт він обіцяє подати до Верховної Ради вже найближчими днями.

Про це пише Центр протидії корупції (ЦПК).

На практиці це означатиме колапс антикорупційної системи. Як свідчать джерела ЦПК, законопроект надасть право розслідувати такі справи контрольованому з Офісу президента СБУ. Це дозволить передавати до служби справи ТОП корупції від НАБУ та зведе до нуля виключну юрисдикцію НАБУ.

Мова про справи, де збитки державі становлять понад 24 млн грн. Тобто, всі найбільш масштабні корупційні справи. За свідченнями видання ZN.UA, розробили його «під керівництвом профільного заступника ОПУ». Скоріше за все мова йде про фігуранта корупційних справ Олега Татарова.

При цьому, вказують у ЦПК, в Офісі президента маніпулюють запитом суспільства на більш суворе покарання корупціонерів на час війни, оскільки покарання за державну зраду передбачає найсуворіше покарання із можливим увʼязненням до 15 років з конфіскацією майна (якщо злочин вчинено вперше). Проте в руках СБУ і звичайних судів такі зміни – це просто можливість для ОП саджати осіб з іншими політичними інтересами, при цьому звільняючи від відповідальності «своїх».

«Прирівнюючи корупцію до держзради ОП переслідує наступні цілі: 1) захистити своїх ТОП корупціонерів. СБУ буде розслідувати те саме, що і НАБУ, а значить докази в «чутливих» для ОП справах буде знищено; 2) отримати інструменти знищення опонентів. НАБУ завжди працює в рамка КПК і публічно. СБУ буде знищувати ворогів Єрмака по бєспрєдєлу (див. на ДБР і БЕБ) і в мінімально публічний спосіб (специфіка процесу по держзраді)», – зазначає голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

ЦПК добиватиметься, щоб відповідний законопроєкт не було розглянуто у залі Верховної Ради.

Нагадаємо: