Отримав підозру лейтенант ФСБ Алєксандр Лєбідь, який ґвалтував дітей і жінок у Високопіллі на Херсонщині, у Росії його вважають героєм

Новини
Алєксандр Лєбідь

Національна поліція України повідомила про підозру в воєнних злочинах проти цивільного населення 24-річному лейтенанту ФСБ РФ Алєксандру Лєбідю з села Агалатово Ленінградської області. Він ґвалтував дітей і жінок у Високопільській громаді на Херсонщині і погрожував їм та їхнім батькам розправою, якщо ті не будуть мовчати. З російських пабліків відомо, що в жовтні 2022 року Лєбідь загинув. За скоєні ним злочини в Україні Лєбідя вважають у Росії героєм.

Про це з посиланням на текст підозри повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що Лєбідь Алєксандр Віталійович, 6 вересня 1998 року народження, уродженець Псковської області, мешканець села Агалатово Ленінградської області, лейтенант ФСБ РФ навесні 2022 року вчиняв воєнні злочини проти цивільного населення в Високопільській громаді Бериславського району Херсонської області. 

6 квітня о 23:30 він увірвався зі зброєю в один із будинків і наказав присутній там неповнолітній дівчині йти за ним на «допит». Вдома перебували її мати і бабуся, які не могли чинити спротив озброєному військовослужбовцю. Дорослим Алєксандр Лєбідь наказав залишатися вдома, а сам відвів дівчину до паркану школи і почав глумитися над нею. Потім він наказав їй сісти до автівки з літерою «Z» і відвіз до одного з магазинів. Там Лєбідь всю ніч її ґвалтував, примусивши дівчину випити спиртні напої, бив і тримав пістолет впритул до її тіла. 

Під ранок Алєксандр Лєбідь відпустив дівчину, наказавши нікому не розповідати про те, що сталося, пригрозивши розправитися і з нею, і з її рідними.

28 квітня біля 20:00 озброєний Лєбідь увірвався до іншого будинку у Високопільській громаді і наказав піти з ним молодій жінці, яка там мешкає. Військовий заявив, що вона нібито здає позиції російських загарбників ЗСУ і примусив присутніх її батьків не чинити опір. На тій же машині з літерою «Z» Лєбідь вивіз жінку за межі населеного пункту, наставив пістолет і наказав роздягнутися. Згодом наказав одягнутися і відвіз її додому.

Наступного вечора, 29 квітня, це повторилося. Лєбідь знову вивіз жінку за межі села і примусив її роздягнутися перед ним. 

15 травня ввечері Лєбідь втретє вивіз жінку за межі населеного пункту і погрожуючи пістолетом сказав, що збирається її зґвалтувати. Вона відмовилася виконувати вказівки військового і той вистрілив у вікно біля її голови та продовжив погрожувати вбивством. Згодом він дав їй випити спирту, змусив роздягнутися і поглумився над нею. 

Дії Алєксандра Лєбідя українські слідчі кваліфікували як порушення законів і звичаїв ведення війни – за ч. 1 ст. 438 КК України. Санкція статті передбачає покарання позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.

Тим часом у російських пабліках повідомили про смерть 24-річного Алєксандра Лєбідя в Україні, в зоні бойових дій 6 жовтня 2022 року. У себе на батьківщині його вважають героєм і представили до «ордена мужності» посмертно. 

«Алєксандр був справжнім офіцером і чудовою людиною, завжди готовою прийти на допомогу іншим», – стверджують у російських пабліках.