Близько третини кандидатів, що беруть участь в незаконних виборах на окупованій території Запорізької області, не мають жодного відношення до цього регіону і проживають в Росії та раніше окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей. У списках «Ліберально-демократичної партії Росії» відсоток чужих ще більший: половина «кандидатів» до «заксобранія» області – немісцеві. Причому половина «десантників» – з Кузбасу.
На окупованих територіях Запоріжчини відбувається «дострокове голосування» на незаконних виборах в «законодатєльноє собраніє» області та окупаційні місцеві «ради».
Оскільки люди не йдуть на «дільниці», члени «комісій» у супроводі озброєних військових ходять зі скриньками по квартирах і будинках місцевих мешканців. Їм пропонують проголосувати в «бюлетенях», де є вказані тільки назви політичних партій та дані про першу трійку «кандидатів». Прізвища інших «кандидатів у депутати» окупаційна адміністрація вирішила не оприлюднювати.
Центр журналістських розслідувань проаналізував дані російського Центрвиборчкому і виявив, що у списках російськ5их партій, які беруть участь у незаконних «виборах», немісцеві кандидати складають від 15 до 48 відсотків.
Лідером за кількістю «десантників» є «Либерально-демократическая партия России» (ЛДПР). 24 із 50 « кандидатів» у «заксобраніє» області складають люди, що не мають жодного стосунку до Запорізької області. Причому половина з них є мешканцями Кузбасу – шахтарського регіону в Сибіру.
У списку є пенсіонер з Кемерово – Олєг Васільєвіч Лук’янов, безробітний з Новокузнецька Кемеровської області Артьом Андрєєвіч Карьков, завскладом з Прокоп’євська – Константін Валєрьєвіч Максютов, діючий депутат Заксобранія Кемеровської області Кірілл Дмітрієвіч Правдін, співробітник адміністрації Томської області Станіслав Артуровіч Карпов, працівники комунальних підприємств та індивідуальні підприємці.
У списку ЛДПР є росіяни, які перебралися на ТОТ Запорізької області з початком повномасштабного вторгнення і отримали посади в окупаційній адміністрації. Ігорь Вікторовіч Корелов із с. Фомінське Алтайського краю обіймає посаду у відділі правового забезпечення «ВГА» області. Євгеній Валєрьєвіч Кондрахін приїхав з Москви і працює першим заступником голови окупаційної адміністрації Веселівського району.
Також документи для участі у псевдовиборах до Центрвиборчкому подавав фігурант розслідування ЦЖР про викрадення українського зерна – Нікіта Пєтровіч Бусел, який очолює підприємство «Государственный зерновой оператор» і потрапив під санкції США. Наразі ж сайті російського ЦВК зазначено, що він вибув після реєстрації.
Виборчий список ЛДПР на псевдовиборах до «заксобранія» на ТОТ Запоріжчини очолює лідер партії і діючий депутат Госдуми РФ Леонід Едуардовіч Слуцкій.
Він же йде першим номером і в списку «кандидатів» до «заксобранія» Херсонської області, де з 46 претендентів – 15 немісцевих. На відміну від Запоріжчини, де десантувались росіяни з Кузбасу, тут більше партійців з Ростовської області. Серед них – пенсіонери (в тому числі військові), касир, підприємці , співробітник адміністрації м. Гуково.
Про незаконні «вибори» на ТОТ півдня читайте також в матеріалах ЦЖР:
З найманців в політики: від «Единой России» на нових ТОТ балотуються учасники війни проти України
Серед кандидатів є і лідерка місцевого осередку ЛДПР, місцева зрадниця Катерина Уманець. Ця провайдерка «руської весни» в Мелітополі в 2015 році втекла від українського правосуддя в Москву, але сприяла захопленню регіону в 2022 році та була призначена окупаційною владою «керівником» Кирилівської громади на Мелітопольщині. Тепер, згідно даним ЦВК, Уманець обіймає посаду піарниці на «ГУП «Мелитопольская железная дорога».
Зазначимо, що таке ж співвідношення колабрантів і росіян і в с «Єдиной Россиии Росії». З 60 людей у списку цієї політсили – 29 завезених.
Про багатьох кандидатів-«єдіноросів» ЦЖР вже розповідав в матеріалах.
За повідомленням Генерального штабу ЗСУ, окупанти вже наводять дані «дослідження», яке прогнозує перемогу на виборах «Єдіної Росії» з результатом 89 відсотків.
А більшість немісцевих кандидатів ЛДПР розташовані в нижній частині виборчих списків, тобто ймовірність того, що вони дійсно стануть депутатами – нульова. Зате злочинцями згідно українського законодавства вони вже стали.
Адже згідно ч. 5 ст 111-1 Кримінального кодексу України участь у організації та проведенні незаконних виборів – це кримінальний злочин, який карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.