Окупанти встановили новий проліт на Керченському мосту замість пошкодженого вибухом після атаки дронів

Новини
Встановлений новий проліт на Керченському мосту, 05.09.2023. Фото: Planet Labs

Російські окупанти встановили новий проліт на автомобільній частині Керченського мосту замість пошкодженого внаслідок вибухів після атаки українських надводних дронів 17 липня.

Про це свідчать супутникові знімки, опубліковані Радио Свобода.

Журналісти виявили встановлення прольоту, порівнявши супутникові знімки сервісу Planet.com за 3 та 5 вересня.

Раніше на південь від мосту були встановлені баржі, які, як передбачається, послужать основою для бонового загородження, покликаного запобігти подібним атакам у майбутньому.

Як повідомлялося, вночі 17 липня 2023 року сталася атака на Керченський міст за допомогою морських дронів, внаслідок якої обрушився один із прольотів автомобільної частини мосту. Голова СБУ Василь Малюк повідомив CNN, що для атаки на міст був використаний надводний безпілотник, який отримав назву «Морський малюк» (Sea Baby).

Британська розвідка вказує, що Керченський міст є дуже важливим для матеріально-технічного забезпечення російських військ на окупованих територіях півдня України, тому Росія посилює захист Керченської протоки і мосту за допомогою фізичного бар’єру, ППО та низки інших засобів, сподіваючись захистити його від нових ударів українських ударів.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter