Колаборантка Ірина Махньова, яку вигнали з «відділу освіти» Каховки, викладає і навчається в окупаційному «Херсонському держуніверситеті»

Новини
Ірина Махньова, колаборантка, Фото: соцмережі

53-річна продавчиня взуття Ірина Махньова, яку російські окупанти ще рік тому вигнали з посади начальниці створеного ними відділу освіти в Каховці на Херсонщині, зараз викладає російську мову в так званому «Херсонском государственном университете». Також вона заочно навчається на відділенні «Государственное и муниципальное управление» юридичного факультету цього ж вузу. 

Про це Ірина Махньова написала в автобіографії, поданій на проведений окупантами конкурс «Лидеры возрождения», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Колаборантка Ірина Махньова стверджує, що зараз викладає російську мову в окупаційному ХГУ і заочно навчається на магістратурі на тамтешньому юридичному факультеті, на відділенні «Государственное и муниципальное управление». 

«[Я] готова розглянути вищий рівень управління: маю накопичений життєвий досвід. Вищим щастям для себе вважаю бути корисною народу і Батьківщині, служити Батьківщині і народу», – написала Махньова, звісно, маючи на увазі Росію.

В автобіографії колаборантка описала весь свій трудовий шлях. Вона стверджує, що працювала маляром-штукатуром, телятницею, менеджеркою з продажів косметичної компанії, репетиторкою з англійської мови, перекладачкою з англійської і португальської, рієлторкою, консультанткою з питань людських взаємовідносин, «імпортеркою». Однак Ірина Махньова чомусь не вказала, що перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну торгувала взуттям на ринках у Каховці і Новій Каховці. 

Махньова написала в автобіографії, що закінчила в 1995 році Херсонський державний університет і в Португалії – коледж «Суріза» за спеціальністю «естетик-косметолог» та Коїмбрський університет за фахом «агент по роботі з нерухомістю».  

За словами Ірини Махньової, в квітні 2022 року вона розвозила в Каховці так звану російську гуманітарку, в травні-червні 2022 року провела «Дєнь Побєди» і пропагандистський мітинг з нагоди річниці трагедії в Одесі, «День захисту дітей», день народження Алєксандра Пушкіна і «День Росії».

maxneva_irina_evgenievna_spravka

 

В квітні 2022 року Махньову призначили начальницею окупаційного відділу освіти Каховки, після чого вона почала тероризувати освітян і вимагати від них співпрацювати з загарбниками. В червні 2022 року на неї скоїли невдалий замах, після якого окупанти надали їй охорону і новий автомобіль. А невдовзі все це у неї відібрали і у вересні 2022 року вигнали з роботи. Однак це не заважає колаборантці досі любити Росію і займатися антиукраїнською діяльністю.

В конкурсі «Лидеры возрождения» Ірина Махньова програла. Його переможницею стала 35-річна Олена Мартинова, яка нині дистанційно з Росії очолює окупаційний відділ освіти в Каховці: в Херсонській області її давно не бачили.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter