Завершене розслідування щодо колаборантки з окупованої Каховки Ірини Махньової, яку загарбники вигнали ще у вересні

Українські правоохоронці завершили спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою у колабораційній діяльності Ірини Махньової, яка обіймала посаду «начальниці відділу освіти, культури, молоді, фізкультури та спорту» в окупаційній «адміністрації» Каховки, що на лівобережжі Херсонщини. Однак, ще у вересні 2022 року колаборантка виявилась не потрібною окупантам і її прибрали з «посади».

Ірина Махньова, колаборантка, Фото: соцмережі

Центру журналістських розслідувань про це стало відомо з власних джерел.

Історія Ірини Махньової є класичною для «руського міра», коли «послугами» місцевих зрадників окупанти спочатку користуються по «повній», після чого їх викидають на вулицю.

«Керувати» захопленими «закладами освіти, культури, молоді, фізкультури та спорту» російські окупанти призначили Ірину Махньову ще на початку квітня 2022 року. До того вона займалась продажом взуття на ринках Каховки і Нової Каховки та їздила на заробітки до Португалії. З приходом на «посаду» вона почала тероризувати вчителів, керівників освітніх закладів і допомагати окупантам «призначати» там фейкових «директорів» та впроваджувати російську систему освіти в місті.

Після невдалого замаху на Махньову в червні їй надали охорону і новий автомобіль. Проте за кілька місяців все це у неї відібрали через конфлікт з гауляйтером Каховки та її «найліпшим» другом Павлом Філіпчуком. Причиною конфлікту виявилось бажання Ірини Махньової стати першою заступницею голови окупаційної «адміністрації» міста і керувати чимось більшим, ніж освіта, культура і спорт. А після того, як на цю «посаду» росіяни призначили іншого колаборанта, фейкового «директора» Каховської школи №3 Ігоря Деменка, Махньова почала постійно скандалити з Філіпчуком.

Після фейкового «референдуму» з «приєднання» Херсонщини до Росії наприкінці вересня Ірина Махньова не змогла потрапити до свого кабінету: окупанти без попередження замінили замок на дверях. Коли ж вона почала обурюватися, їй сказали йти на всі чотири сторони.

«Махньову не видно і не чути з кінця вересня. Вона зникла з усіх «радарів», хоча до того постійно з’являлась в компанії з Філіпчуком і на російських телеграм-каналах. Натомість «головним» замість неї відтоді став Ігор Деменко. Він усім «керував» і тероризував багатьох людей після звільнення своєї подруги Махньової. Де ж ділася ця колаборантка від освіти – невідомо. Можливо, повернулася до своєї Португалії», – розповіли мешканці Каховки.

23 грудня Херсонська обласна прокуратура повідомила про завершення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Махньової Ірини Євгенівни у вчиненні правопорушення за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Також опублікована повістка про виклик Махньової до прокуратура на 27, 28 та 29 грудня для ознайомлення з матеріалами розслідування та вручення обвинувального акту.

За добровільне зайняття посади в окупаційній «адміністрації» Ірині Махньовій загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років і конфіскація майна.

Як повідомляв ЦЖР, першим заступником голови окупаційної «адміністрації» Каховки російські загарбники призначили ексголову депресивного сільського поселення Тайожний Красноярського краю РФ Жаркомбаєва Раушана Ібрахімовіча. Фактично саме він і керував тимчасово захопленою громадою і її гауляйтером Павлом Філіпчуком.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine