Під санкції США потрапили 5 турецьких компаній, які допомагали РФ обходити обмеження

Новини

CША запровадили санкції проти п’яти турецьких компаній, які допомагали Росії обходити санкційні обмеження.

Про це повідомляє Міністерство фінансів США.

Санкції застосовані зокрема до Demirci Bilisim Ticaret Sanayi Limited Sirketi. Ця компанія була заснована у березні 2022 року, вона відправила до Росії датчики та вимірювальні інструменти. А також –  Margiana Insaat Dis Ticaret Limited Sirketi, що причетна до постачань деталей для виробництві БПЛА, що використовуються у війні проти України. Компанія булиа серед тих, на які Росіяпокладалася при імпорті «вкрай необхідних товарів подвійного призначення для забезпечення її неспровокованої агресивної війни в Україні».

Denkar Ship Construction  потрапила під обмеження за надання послуг з судноремонту суднам компанії, пов’язаної з Міністерством оборони Росії.

Санкції також застосовані проти турецького суднобудівного агентства ID Ship Agency та його власника Ількера Догруйола, а також компанії CTL Limited, яка, за словами Держдепартаменту, є посередником, що постачає електронні компоненти американського та європейського походження компаніям у Росії.

Нагадаємо:

  • Міністерство фінансів й Державний департамент США оголосили про введення санкцій проти десятків фінансових установ РФ, а також осіб, пов’язаних з урядом РФ.
  • Президент США Джо Байден своїм указом продовжив до кінця 2023 року дію надзвичайного стану національного масштабу, запровадженого ще у березні 2014 року після російської окупації Криму, та пов’язані з ним санкції проти РФ з відповідним доповненнями.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter