Росіяни знищують екологію на ТОТ заради посилення оборони Мелітополя

Росія продовжує вчиняти екоцид на окупованих нею територіях. В Запорізькій області окупанти та їхні місцеві посібники заявили про «розчищення русла р. Молочної в межах Мелітополя». Насправді, прикриваючись нібито «турботою про екологію», окупанти посилюють оборону міста, змінюючи гідрологічний режим.

Річка Молочна поблизу Мелітополя. Фото. окупаційний Телеграм-канал

Річка Молочна поблизу Мелітополя. Фото: окупаційний Телеграм-канал

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань 

Окупаційне «Міністєрство АПК» Запорізької області розпочало розчистку русла річки Молочна в межах Мелітополя на 12-кілометровому відтинку.

«Завдяки цьому вдасться зберегти унікальний водний об’єкт і забезпечити його чистоту», – заявив гауляйтер Запорізької області Євген Балицький у своєму телеграм-каналі.

Насправді дії окупантів ніяким чином не стосуються природоохоронних заходів, повідомив ЦЖР Дмитро Воловик, директор Приазовського національного природного парка.

 Річка Молочна поблизу Мелітополя. Фото. окупаційний Телеграм-канал

Річка Молочна поблизу Мелітополя. Фото: окупаційний телеграм-канал

«Такою «розчисткою» окупанти тільки порушують гідрологічний режим і «вбивають» екосистему. Річковий мул, який складають прямо на березі, утворює пагорби і заважатиме стоку дощових вод. Відповідно почнеться заболочення прилеглої території», – пояснює Дмитро Воловик.

Власне цього, на думку директора ПНПП, й добиваються окупанти. Адже заболочена місцевість додатково ускладнить просування Силам оборони під час деокупації Мелітополя.

За даними Центру Національного спротиву, окупаційна адміністрація запропонувала використати води річки Молочна для поливу, здійснивши перекидання її стоку у зрошувальні канали.

  • Росіяни на тимчасово окупованих територіях Запорізької області руйнують греблі на водоймах, а в інших місцях, навпаки – будують загати. В обох випадках вода виходить з берегів, затоплюючи поля і дороги. Міняючи таким чином гідрологічний режим, окупанти, ймовірно, мають на меті заболочення місцевості, аби ускладнити контрнаступ ЗСУ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine