У Каховці головою окупаційного «совєта мундєпов» росіяни призначили колаборантку Анастасію Ктітор, яка раніше торгувала в інтернеті

Новини
Анастасія Ктітор, коллаборантка. Фото: скріншот відео окупаційних медіа

Головою окупаційного органу в Каховці на Херсонщині росіяни призначили 37-річну Анастасію Ктітор. Вона дружина відомого місцевого колаборанта Вадима Ктітора, заступника гауляйтера Каховки, а в минулому – власниця невеликого інтернет-магазину. В Росії депутатів місцевих органів самоврядування називають муніципальними депутатами, скорочено – «мундєпи».

Про це з посиланням на окупаційні медіа повідомляє Центр журналістських розслідувань.

19 вересня в клубі села Тавричанка, розташованого в 60 кілометрах від Каховки, окупанти провели першу сесію так званого «совета депутатов Каховского муниципального округа». Головою окупаційної ради мундепів – саме так у Росії скорочено називають муніципальних депутатів – загарбники призначили Ктітор Анастасію Сергіївну, 18 липня 1986 р. н. 

Анастасія Ктітор очолювала «виборчу» дільницю №509 під час незаконного референдуму з «приєднання» Херсонської області до РФ у вересні 2022 року. До цього вона мала невеликий інтернет-магазин, за висловом мешканців Каховки, з продажу усілякого барахла.

«Її чоловік Ктітор Вадим Юрійович віджав у Каховці торік косметологічний салон на першому кварталі, а Настя ніби відкрила подібний салон в окупованому Криму. Там набрала працівників, а в Каховці активно прислужує гауляйтеру Павлу Філіпчуку. Репутація у неї завжди була нульова», – сказали ЦЖР мешканці Каховки.

Колаборанти Вадим і Анастасія Ктітори. Фото з соцмережі

Відомо, що Вадим Ктітор працював фітнес-тренером, а навесні 2022 року був причетний до захоплення Каховської дитячо-юнацької спортивної школи і ПрАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування», де працював директором з виробництва його батько Ктітор Юрій Ананійович

Як повідомили окупанти, вони створили в Каховці п’ять постійних комісій так званих мундепів і обрали їхніми головами колаборантів: Філіпчука Павла Ігоровича, гауляйтера міста, Гаврилюка Валерія Володимировича, його першого заступника, Ігоря Бжезицького і Вадима Ктітора – його заступників та Вострікова Сергія Геннадійовича, директора місцевого так званого центру зайнятості.

Окупаційний «совєт мундєпов» Каховки. Фото: окупаційні медіа

Під час першої сесії мундепів гауляйтер Каховки Павло Філіпчук нагородив якоюсь відзнакою Катерину Довбню, так звану директорку Тавричанського клубу, доньку гауляйтерки села Тавричанка Оксани Довбні.

Як повідомляв ЦЖР, гауляйтером села Дмитрівка Зеленопідської громади Каховського району російські окупанти призначили безробітного продавця самогону Віктора Саніна, більш відомого за прізвиськом «Металіст».  Разом із ним на загарбників працює його син Віктор Новак. Вони примушують односельців дякувати окупантам, заселяють росіян до будинків, власники яких були змушені виїхати з села, а також допомагають їм грабувати майно громади.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter