Фігурант розслідування ЦЖР мелітопольський реконструктор Горлачов отримав підозру за участь в «батальйоні Судоплатова»

Новини
Євген Горлачов, колаборант. Фото: телеканал «Звезда»

Служба безпеки України повідомила про підозру в колабораційній діяльності мелітопольцю Євгену Горлачову, фігуранту розслідування ЦЖР про незаконні збройні формування на півдні України. Колишній реконструктор та військовослужбовець Нацгвардії вербував мешканців ТОТ до карманного підрозділу гауляйтера Євгена Балицького, а тепер став «депутатом» окупаційного «Заксобранія» Запорізької області.

Повідомлення про підозру оприлюднене на сайті Офісу генпрокурора України, передає Центр журналістських розслідувань.

Правоохоронці довели, що Горлачов добровільно зайняв посаду заступника командира батальйону у незаконному воєнізованому формуванні «ГУП «Добровольческий батальон имени П.А. Судоплатова» ВГА Запорожской области», створеному на ТОТ Запоріжчини гауляйтером Євгеном Балицьким.

В батальйоні Горлачов відповідав за оформлення i зарахування до його лав лояльних до держави-агресора місцевих мешканців з числа діючих та колишніх співробітників правоохоронних органів України, а також виконував загальне керівництво незаконним підрозділом.

За скоєний злочин йому заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності – участі громадянина України в незаконному воєнізованому формуванні, створеному на тимчасово окупованій території ( ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Оголошення підозри співпало зі скоєнням Євгеном Горлачовим ще одного злочину. 

20 вересня він приступив до виконання обов’язків «депутата» окупаційного органу влади – «Заксобранія» Запорізької області.

Як повідомляв ЦЖР в розслідуванні «Хто формує «Добровольчі загони колаборантів на півдні України», раніше Горлачов служив у військовій частині 3033 Національної гвардії України, що дислокується у Запоріжжі, Мелітополі, Енергодарі й Бердянську.

У 2006 році став співзасновником і керівником історико-патріотичного товариства «Протистояння», яке організовувало на Мелітопольщині реконструкцію прориву радянськими військами німецької лінії оборони «Вотан». Активними учасниками реконструкції були Горлачов і Балицький.

У квітні 2022 року Горлачов, якого Балицький призначив директором краєзнавчого музею, знайшов і передав окупантам колекцію скіфського золота із Мелітопольського кургану, яку співробітники музею сховали у підвалі музею після захоплення міста. Викрадена колекція налічує 198 золотих артефактів.

В квітні 2023 року Горлачов як «директор музею» отримав від президентеа РФ Володимира Путіна медаль «За отвагу».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter