РФ завдає удари по глибокому тилу Україні у відповідь на вибухи у Росії та Криму – розвідка Британії

Новини
Фото: ГУР МОУ

У британській розвідці вказують, що за останні чотири дні як Росія, так і Україна зазнали надзвичайно інтенсивних атак глибоко в тилу. Надходили повідомлення про вибухи на російських логістичних об’єктах, авіабазах і командних пунктах в окупованому Криму, Краснодарському краї та Підмосков’ї.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міноборони Великої Британії.

«Цілком ймовірно, що Чорноморський флот Росії знову зазнав потужних обстрілів. Однак вибухи на авіабазі Чкаловський поблизу Москви, ймовірно, будуть найбільшою стратегічною проблемою для російського керівництва. Це чутливе місце, оскільки тут розміщені спеціальні військові літаки, а також VIP-транспорт для російських лідерів», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у британській розвідці, повідомлення про пошкодження літака спеціальної місії COOT є особливо актуальним. Яка версія літака постраждала, незрозуміло, але ці цінні літаки виконують місії, які включають збір радіоелектронної розвідки.

Водночас, протягом останнього тижня Росія неодноразово завдавала дальніх ударів по об’єктах на всій території України.

«Така незвичайна інтенсивність, ймовірно, частково є реакцією на інциденти в Росії та Криму. Оскільки ситуація на фронті відносно статична, кожна сторона шукає переваги, завдаючи ударів у стратегічну глибину свого супротивника», – йдеться в огляді.

Як повідомлялось, 18 вересня 2023 року на аеродромі «Чкаловський» у Підмосков’ї було суттєво пошкоджено літаки АН-148 та ІЛ-20, які належать до 354 авіаполку спеціального призначення, а також вертоліт МІ-28Н, який до цього активно залучався до збиття ударних дронів над Московською областю.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter