Заочні вироки отримали ще троє кримських суддів-зрадників, серед них «суддя» Абеляшев, який переслідував Балуха

Новини
Володимир Балух у «Роздольненському районному суді». Фото: voicecrimea.com.ua

За публічного обвинувачення прокуратури АРК та м.Севастополя заочні вироки отримали ще троє «суддів» з окупованого Криму. За інформацією Центру журналістських розслідувань, визнані винними у державній зраді та засуджені до 12 років позбавлення волі Охота Яніна Валеріївна, Кузнєцова Олена та Абеляшев Олександр Віталійович, який причетний до переслідування колишнього політв’язня Володимира Балуха.

Про це повідомляє  персслужба прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. 

«Прокурори довели, що після захоплення півострова російськими збройними силами, українські судді зрадили присязі та перешли працювати до окупаційних судових органів ворога. При «новій» владі вони зайняли посади у «Верховному суді РК РФ», «Роздольненському районному суді РК» та «Київському районному суді м. Сімферополя»», – повідомили в прокуратурі.

«Суддя» Олександр Абеляшев у листопаді 2015 року надав дозвіл на проведення  обшуку вдома у українського активіста Володимира Балуха. Згодом за нібито «непокору поліції» Абеляшев арештував Балуха на 10 діб.

Оскільки засуджені перебувають на тимчасово окупованій території, вироки їм було оголошено заочно, вони відбуватимуть покарання одразу після затримання українськими силовиками.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.