У Росії апеляційний суд залишив без змін незаконний вирок кримському політв’язню Богдану Зізі

Новини
Богдан Зіза. Фото: instagram.com/bogdan.ziza

У Росії Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область) залишив без змін незаконний вирок кримському художнику Богдану Зіз, якого у червні Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив до 15 років позбавлення волі в колонії загального режиму за сфабрикованим ФСБ обвинуваченням у тероризмі.

Про це телеканалу «Суспільне Крим» повідомила сестра політвʼязня Олександра Баркова.

«Рішення є, без змін. 15 років, так і інкримінують», – розповіла Баркова.

За її словами, Богдан Зіза, якого етапували до Росії в Новочеркаськ, вже відновився після голодування.

«В порядку, але звичайно стан подавлений», – уточнила сестра.

Нагадаємо:

  • 17 травня 2022 року ФСБ затримала кримчанина Богдана Зізу. Його обвинуватили у тому, що він у ніч проти 16 травня облив жовтою та блакитною фарбами вхід до будівлі «адміністрації» Євпаторії.
  • Богдан Зіза вказував, що слідчий кримського управління ФСБ Олександр Лавров на етапі слідства бив його, загрожував умовами СІЗО і описував, що буде з художником, коли той опиниться в ув’язненні. Крім того, після затримання Зізу силою змусили записати відео із «зізнанням».
  • 18 травня 2022 року «суддя» «Євпаторійського міського суду» Тетяна Ротко заарештувала Богдана Зізу на два місяці за ч.1 статті 20.3.3 Кримінального кодексу РФ (дискредитація російських збройних сил). На початку червня 2022 року Росфінмоніторинг вніс Богдана Зізу до оновленого «переліку терористів і екстремістів».
  • На початку липня 2022 року активісту додали додаткові статті обвинувачення. Зізу обвинуватили у порушенні ст.167 ч.2 КК РФ (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна шляхом підпалу); ст.214 (вандалізм), ст. 205 (терористичний акт).
  • Зізу етапували у Росію до Ростова-на-Дону.
  • 6 червня 2023 року Південний окружний військовий суд в російському Ростове-на-Дону засудив Богдана Зізу до 15 років позбавлення волі в колонії загального режиму за сфабрикованим ФСБ обвинуваченням у тероризмі.