У Росії день анексії окупованих територій України оголошено державним святом

Новини
Володимир Путін (в центрі) разом з маріонетковими керівниками окупованих регіонів України на церемонії оголошення їх анексії Росією, 30.09.2022. Фото: GETTY IMAGES

Президент РФ Володимир Путін підписав закон про відзначення в Росії дня анексії окупованих Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України у 2022 році, який раніше був ухвалений обома палатами російського парламенту. Свято відзначатиметься 30 вересня, і воно буде вихідним днем.

Відповідний документ опубліковано 28 вересня на офіційному порталі правової інформації РФ, повідомляє Радио Свобода.

Згідно із законом, новий вихідний день називається «Днем возз’єднання Донецької народної республіки, Луганської народної республіки, Запорізької та Херсонської області з Російською Федерацією».

З документа випливає, що перший вихідний день буде вже 30 вересня цього року, але він випадає на суботу.

Як повідомлялося, 30 вересня 2022 року президент РФ Володимир Путін підписав «договори про приєднання до РФ» окупованих Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter