Ексгенерал СБУ Наумов, фігурант розслідування ЦЖР, отримав рік в’язниці у Сербії за відмивання грошей. В Україні йому досі немає підозри у держзраді

Новини

Вищий суд міста Ниш у Сербії засудив ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ, ексгенерала Андрія Наумова до одного року позбавлення волі за звинуваченням у відмиванні грошей.

Про це повідомляють журналісти Балканської служби Радіо Свобода.

Суд першої інстанції виніс вирок 29 вересня. За словами адвоката Наумова Мілана Петровича, сторона захисту буде оскаржувати це рішення.

«Ми вважаємо (як сторона захисту – ред.), що немає абсолютно ніяких підстав для засудження за кримінальний злочин відмивання грошей, тому що ми вважаємо, що підсудний Андрій Наумов не міг вчинити цей кримінальний злочин, особливо на території Сербії», – заявив Петрович.

Адвокат підкреслив, що наразі також очікується рішення Апеляційного суду Нишу щодо запиту України про екстрадицію у справі Андрія Наумова.

Раніше Вищий суд міста Ниш відхилив запит України про екстрадицію Андрія Наумова, який перебуває під вартою в Сербії з червня 2022-го року.

Як йдеться в матеріалі Валентини Самар, головної редакторки Центру журналістських розслідувань, Кроти ФСБ в СБУ. Чого не вистачає у справі Кулініча-Сівковичау липні 2021 року, тобто, за рік до викриття мережі «політичного офісу Клюєва-Сівковича», Наумов  був звільнений президентом і безперешкодно покинув країну.  7 червня 2022 року його затримали на прикордонному переході на півдні Сербії і арештували за підозрою у відмиванні грошей. З собою він мав незадекларовану готівку, діаманти і цікавого подорожнього – Александра Акста, внесеного РНБО до санкційних списків контрабандистів, з якими «боровся» Наумов під керівництвом Баканова.

Якщо «охотнік ФСБ» – це Наумов, як стверджує ДБР в рамках справи Кулініча-Сівковича, то йому мали б повідомити про підозру у державній зраді. Це ще якось пояснило б засвітку його особи, яку зазвичай слідчі органи не оприлюднюють аж до вступу в силу обвинувального вироку.