В Запорізькій області росіяни влаштовують окопи-тунелі та двоповерхові бліндажі

Новини
Оборонні споруди окупантів поблизу Новопрокопівки. Фото: twitter.com/solonko1648

В районі населених пунктів Роботине-Новопрокопівка на Запорізькому напрямку окупанти влаштували систему перекритих ходів сполучення – підземних конструкцій, покликаних приховати від ЗСУ кількість особового складу та його переміщення в окопах.

Про це у мікроблозі X (раніше Twitter) повідомив аеророзвідник, військовослужбовець ЗСУ Олександр Солонько.

Він показав фото складної системи перекритих ходів сполучення, бліндажів, вогневих позицій, розташованої неподалік села Новопрокопівка в Пологівському районі Запорізької області на одному з найгарячіших відтинків фронту.

«Деякі окопи перекриті зверху по великій протяжності. Можливо це не тунелі в класичному розумінні, проте технічно так. Це фактично окоп-тунель. Така конструкція покликана приховати від ЗСУ кількість особового складу і його переміщення в окопах», – пише аеророзвідник.

Також він додає, що на цьому відтинку фронту викопані бліндажі, які мають другий підземний поверх. 

Відомо про ці підземні споруди стало після боїв та обстрілів Силами оборони цієї території, коли частина перекриттів була пошкоджена.

Перекритий хід сполучення, виявлений після обстрілів поблизу Новопрокопівки. Фото: twitter.com/solonko1648

«Окупанти вдало використали лісосмугу для підготовки і маскування цих позицій. Такі позиції вимагають від нас дуже ретельної та пильної розвідки. В зоні, де розташований головний вхід на ці позиції, лише після щільної роботи артилерії непідготовленому оку стане зрозуміло наскільки добре були замасковані деякі окопи», – повідомляє Солонько.

За словами радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, підземні ходи ворог будує й на межі Донецької та Запорізької областей.

Відео з відповідним коментарем він розмістив на своєму каналі у Telegram.

«Ось для чого росіяни завозять тисячі тонн бетонних плит та конструкцій в Маріупольський порт. З них по лінії Маріуполь – Мангуш – Ялта – Урзуф – Бердянськ та по трикутнику Нікольське – Стародубівка – Розівка будують такі вогневі пункти та накривають викопані рови/окопи, перетворюючи їх на підземні ходи та реальні бомбосховища в польових умовах», – зазначив Андрющенко. 

Як повідомляв ЦЖР, окупанти також будують нові оборонні споруди на північ від Токмака.

Росія також заполонила своїми солдатами більше 170 населених пунктів на окупованому півдні України. Найбільше непроханих гостей – у селах довкола Бердянська і Маріуполя, поряд з логістичними шляхами на Токмак  і Пологи.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter