Ряженому кримському «атаману» Юрченку, про якого писав ЦЖР, повідомлено підозру за діяльність на ТОТ Запоріжчини

Новини
Сергій Юрченко на першому засіданні “Заксобранія”. Фото: Окупаційні медіа

Кримчанину Сергію Юрченку, який в 2014 році захоплював урядові споруди в Сімферополі, а в 2022 – допомагав окупантам на ТОТ Запоріжчини, повідомлено про підозру за участь у незаконному воєнізованому формуванні та зайняття посади в окупаційній адміністрації.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозри, опублікований на сайті офісу генпрокурора.

Правоохоронці встановили, що в квітні 2022 року Юрченко зайняв посаду “атамана Мелитопольской казачьей дружины”, незаконного збройного формування, утвореного на ТОТ Запорізької області. Він відповідав за набір бойовиків до лав цього НЗФ та забезпечення їх формою та зброєю. Також “атаман” брав участь у переслідуванні рибалок Кирилівської громади.

В липні 2022 року Юрченко зайняв посаду “голови” окупаційної адміністрації с. Смирнове, Пологівського району. Агітував вчителів до роботи в школі, віджимав землю у місцевих та сприяв перереєстрації майна на лояльних до влади власників.

Слідчим Служби безпеки України складено повідомлення про підозру Юрченку у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 7 ст. 111-1 КК України (добровільна участь громадянина України в незаконному воєнізованому формуванні, створеному на тимчасово окупованій території) та ч. 5 ст. 111-1 КК України (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території). Санкції статті передбачають до 15 років позбавлення волі.

Після незаконних виборів на ТОТ Запорізької області, Юрченко став “депутатом” незаконного “Заксобранія Запорожской області” від “Єдіной Росії”.

В 2020 році Головне управління Національної поліції в АР Крим повідомило Юрченку про підозру в провадженні за фактом створення в АР Крим непередбачених законом збройних формувань.

У 2014 році Юрченко очолював підрозділ козаків у незаконному збройному формуванні «самооборона Криму». Брав участь у захопленні адмінбудівель в Сімферополі та Бахчисараї, блокуванні військових частин ЗСУ. А з початком бойових дій на Донбасі воював проти урядових військ, був затриманий СБУ, але обміняний на бійців «Альфи».