Кримському козачому отаману Юрченку повідомлено про підозру

Новини
Сергій Юрченко на окупованому Донбасі Фото: politnavigator.net

Головне управління Національної поліції в АР Крим повідомило про підозру отаману кримського регіонального відділення союзу козаків-воїнів Росії та зарубіжжя Сергію Юрченку в провадженні за фактом створення в АР Крим непередбачених законом збройних формувань.

Про це повідомили Центру журналістських розслідувань  в ГУ НП в АР Крим.  

Слідчі зібрали достатньо доказів причетності Сергія Юрченка до діяльності не передбаченого законом збройного формування «самооборона Криму», повідомили в кримському главку Нацполіції.

За даними поліції, в лютому 2014 року Юрченко очолив підрозділ козаків у складі НЗФ «Самооборона Криму» та брав участь у зіткненнях біля будівлі Верховної Ради Криму під час мітингу 26 лютого 2014 року. 

Також за погодженням керівників «Самооборони Криму» Юрченко здійснював блокування та захоплення адміністративних будівель м. Сімферополь, військових частин та прикордонного Управління, внаслідок чого підконтрольні Юрченку козаки заволоділи кімнатою зброї. 

Як раніше повідомляв Центр журналістських розслідувань, Сергій Юрченко очолював також об’єднання козаків Криму «Кримська паланка Війська Запорозького» та захоплював будівлю міської ради в Бахчисараї:

«Це я, будучи депутатом міської ради, піднявся, вибив на горище двері, і підняв прапор Криму і прапор Росії над міською радою. Це легка стаття. Від 5 до 8 років», – розповідав Юрченко в інтерв’ю проросійським медіа.

23 квітня 2014 року Юрченко був затриманий СБУ під час спроби в’їхати з окупованого Криму на вільну територію України. Проти затриманого отамана СБУ відкрила кримінальне провадження за статтями 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ст. 111 (державна зрада) і частини 1 статті 294 (масові заворушення) Кримінального кодексу України. 

За даними СБУ на час затримання, Юрченко «координував участь представників проросійських козачих організацій в масових заворушеннях у Донецькій і Луганській областях, що супроводжувалося погромами із застосуванням зброї, захопленнями обласних держадміністрацій, райвідділів міліції та СБУ». Також СБУ стверджувала, що Юрченко за вказівкою ФСБ РФ організовував відправлення з території Криму груп козаків для участі в екстремістських і сепаратистських заходах в східних регіонах України. 

7 травня 2014 року Юрченко разом з «народним губернатором Донбасу» Павлом Губаревим був переданий проросійським бойовикам, які на свою чергу предали українській стороні трьох бійців спецпідрозділу «Альфа».

Нагадаємо: 

  • 20 лютого 2020 року Прокуратура АРК повідомила про підозру «прокурорам» «прокуратури Республіки Крим» за фактом незаконного кримінального переслідування учасників мирного мітингу біля Верховної Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.
  • 21 лютого 2020 року двом співробітникам розвідувальних підрозділів ЗС РФ, що функціонують в окупованому Криму повідомили про підозру за фактом підбурювання громадянина України до державної зради.
  • 22 лютого 2020 року слідче управління ГУ Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі повідомило про підозру начальнику штабу незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя» Олегу Рослякову, який брав активну участь в окупації українського півострова.
  • 25 лютого 2020 року прокуратура АРК повідомила про підозру 10 окупаційним «суддям», які незаконно переслідували громадян України – учасників проукраїнського мітингу в Сімферополі 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради АР Крим.