«Гроші так і не заплатили». Прибиральниця Світлана Бубуєк за організацію «референдуму» у селі Дудчани на Херсонщині отримала 6 років в’язніці

Новини

Приморський районний суд міста Одеси 27 вересня визнав винною Світлану Бубуєк, прибиральницю окупаційної адміністрації села Дудчани Милівської громади на Херсонщині винною в колабораційній діяльності. За організацію незаконного референдуму у вересні 2022 року їй дали 6 років за ґратами з конфіскацією всього майна. Сама колаборантка свою вину не визнала і жалілася, що окупанти так і не заплатили їй обіцяні за «референдум» 50 тисяч рублів. Місцеві ж стверджують, що Світлана Бубуєк причетна також до викрадення і вбивства окупантами одного з мешканців Дудчан.

Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Як встановив суд, Світлані Бубуєк, мешканці села Дудчани Бериславського району Херсонщини місцева гауляйтерка Тетяна Абрамович запропонувала 50 тисяч рублів за допомогу в організації незаконного референдуму щодо «приєднання» Херсонської області до РФ. Перед цим Бубуєк сиділа без заробітку і трохи підробляла на полях, а з 1 серпня 2022 року влаштувалася прибиральницею в окупаційній адміністрації села Дудчани. 

Світлана Бубуєк добровільно погодилася зайнятися «референдумом» і намагалася переконати суд, що нікого не агітувала голосувати саме за Росію. Однак її слова спростували свідки. За словами одного з мешканців села, під час проведення так званого референдуму він переховувався зі своєю родиною вдома, однак агітатори намагалися їх знайти і примусити взяти участь у «голосуванні». Інші свідки розповіли, що Світлана Бубуєк з іншими подільниками агітували голосувати саме за РФ і казали, що «Дудчани – це Росія». 

«Бубуєк приносила скриньку з бланками, заходила у двори до людей, давала ручку і казала: «Голосуй, будуть гроші. Нічого не бійтеся! Росія тут назавжди», – з посиланням на покази свідків вказано у вироку суду. 

Частина свідків розповіли, що окупанти пропонували їм теж взяти участь у проведенні «референдуму» в Дудчанах і пропонували за це 50 тисяч рублів. Однак вони відмовилися, хоча теж мали тоді проблеми з грошима. 

Сама ж Світлана Бубуєк пожалілася, що гауляйтерка Дудчан Тетяна Абрамович так і не заплатила їй за «референдум» і втекла разом з усіма грошима після того як ЗСУ зайшли в село. Колаборантка свою вину не визнала і намагалася переконати суд, що була вимушена піти на співпрацю з окупантами під тягарем обставин. Але суд її твердження визнав голослівними і не підкріпленими жодними доказами.

Світлану Бубуєк визнано винною у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Суд призначив їй покарання – позбавлення волі на 6 років з позбавленням права обіймати певні посади в органах влади і займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом на строк 10 років з конфіскацією всього майна. Зокрема, у колаборантки конфіскують житловий будинок і дві земельні ділянки для ведення товарного сільгоспвиробництва загальною площею майже 4,6 га – арешт на це майно накладений Центральним районним судом Миколаєва ще в березні 2023 року.

Водночас, як розповіли ЦЖР мешканці села Дудчани, Світлана Бубуєк причетна ще до викрадення і вбивства російськими окупантами цивільного чоловіка. 

«Вона здала його росіянам, оскільки їй дуже не сподобалося його питання, що вона робитиме, коли в село зайдуть ЗСУ. Його катували, а вже після звільнення Дудчан знайшли вбитим у лісосмузі», – сказали мешканці села.