ВМСУ: 13 жовтня біля Севастополя були уражені корабель «Павел Державин» та буксир «Профессор Николай Муру» ЧФ РФ

Новини
Рятувальне буксирне судно «Профессор Николай Муру» ЧФ РФ. Фото: О.Бричевський

13 жовтня неподалік Севастополя були уражені патрульний корабель «Павел Державин» та буксир «Профессор Николай Муру» Чорноморського флоту Росії. Вони обидва отримали пошкодження, причому «Павел Державин» був уражений вже вдруге, після того як 11 жовтня по ньому був завданий перший удар.

Про це заявив речник Військово-Морських Сил ЗС України Дмитро Плетенчук в ефірі національного телемарафону.

«Вчора була, можна сказати «п’ятниця тринадцяте» для Чорноморського флоту РФ… Двічі було уражено патрульний корабель «Павел Державин». Лише з другого разу він зрозумів, що йому пора вже вшиватися з нашого Севастополя. Так само підтверджуємо ураження буксиру «Муру» («Профессор Николай Муру» – ред.). Його відбуксовують, у нього є відповідні пошкодження», – сказав Плетенчук.

Він зазначив, що поки не може розкрити деталі операції, чим саме були атаковані російські корабель та буксир та які саме пошкодження вони отримали.

«Тим не менш, можемо констатувати факт ураження цих двох – судна і корабля», – вказав речник ВМСУ.

Патрульний корабель «Павел Державин» ЧФ РФ на вході до Севастопольської бухти. Фото: О.Бричевський

Крім того, він повідомив, що командування Чорноморського флоту РФ розосереджує флот, перекидаючи кораблі та катери в Новоросійськ (РФ), Феодосію та Керч.

«Вони розосереджують кораблі здебільшого в інші порти, окрім Севастополя. Це Новоросійськ, де є досить велика база ВМС, Феодосія та навіть Керч. Навіть іноді така є версія, що буде відновлено базування їх в Абхазії. Проте це поки що лише інформація не підтверджена. А що стосується розосередження – цей факт ми підтверджуємо», – сказав Плетенчук.

При цьому, за його словами, в окупантів виникли проблеми з причальним фронтом. «Пірсів не вистачає, щоб ці одиниці розмістити. І в результаті деякі, які їм не так шкода, вони відправили назад у Севастополь. Це катери «Серна» та кілька буксирів», – зазначив речник ВМСУ.

Як повідомлялось, у ВМСУ підтвердили, що поблизу окупованого росіянами Севастополя отримав пошкодження патрульний корабель Чорноморського флоту РФ «Павел Державин».

За інформацією джерел у СБУ, 11 та 13 жовтня в ході спільних операцій з ВМСУ, завдяки експериментальному озброєнню морських дронів поблизу окупованого Севастополя були атаковані патрульний корабель «Павел Державин» та малий ракетний корабель проекту 21631 «Буян-М» Чорноморського флоту РФ. Обидва кораблі зазнали пошкоджень.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter