Окупанти відкрили в Сімферополі ще один СІЗО, який курує ФСБ – КПГ

Новини
СІЗО №2, відкритий окупантами у Сімферополі 25 жовтня 2022 року Фото: RFE/RL

Через рік після відкриття СІЗО №2 окупанти відкрили ще один слідчий ізолятор у Сімферополі. Це СІЗО №8, яке безпосередньо курує ФСБ.

Про це Кримській правозахисній групі (КПГ)» повідомили кілька джерел в окупованому Криму.

«Згідно з російською системою СПАРК, яка збирає всю відкриту інформацію про компанії, «Федеральна казенна установа «Слідчий ізолятор № 8» Федеральної служби виконання покарань» була зареєстрована 24.10.2022 року. Начальником установи вказано Ідрісова Рауфа Маратовича», – зазначають правозахисники.

СІЗО зареєстровано у Сімферополі за адресою: пров. Елеваторний, б.4. За цією ж адресою зареєстровано СІЗО №2, який був відкритий 25 жовтня 2022 року.

Як повідомляє КПГ, на даний момент у СІЗО №2 в основному утримують політичних в’язнів, комбатантів та громадянських людей з проукраїнською позицією, яких або утримують без обвинувачень, або судять у сфальсифікованих справах за статтями «тероризм», «диверсія» та «шпигунство».

За інформацією джерел КПГ у Криму, станом на вересень 2023 року у СІЗО №2 немає ув’язнених, які переслідуються за «побутові» кримінальні злочини.

Нагадаємо:

  • Про СІЗО №2 Сімферополя, яке повністю курується ФСБ і не залежить від УФСВП, ЦЖР розповідав у програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар «Таємні тюрми ФСБ в Криму і на півдні».