Прокуратура АРК повідомила про підозри у держзраді двом колишнім працівникам внутрішніх військ МВС України з Криму

Новини
Валерій Гарькавенко і Валерій Котович
Валерій Гарькавенко і Валерій Котович

Прокуратура АРК та міста Севастополя повідомила про підозри у держзраді двом колишнім працівникам Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України, які перейшли на бік ворога. За інформацією Центру журналістських розслідувань, це Валерій Гарькавенко і Валерій Котович.

«Прокуратура автономії повідомила про підозри у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України) двом колишнім працівникам Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України, які перейшли на бік ворога. Підозрюваним загрожує до 15 років позбавлення волі», – йдеться в повідомленні.

За інформацією прокуратури АРК, Гарькавенко командував військовими під час спроби захопити Київ, Котовича вже самі окупанти засудили за дискредитацію армії РФ.

«Слідство встановило, що після окупації півострова російськими збройними силами, чоловіки зрадили присязі на вірність українському народу та почали працювати в незаконно створеній у Криму Федеральній службі військ Росгвардії РФ. Підозрювані обійняли посади командира 25 окремого загону спецпризначення «Меркурій» у Росгвардії РФ та начальника відділу закупівель.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, один із підозрюваних – командир загону спецпризначенців – брав участь в операції ворога по захопленню Києва із західного напрямку.

Інший підозрюваний, який відповідав за забезпечення збройних сил ворога, вже засуджений росіянами до 6 років колонії у справі про «розповсюдження фейків про армію РФ»», – йдеться в повідомленні.

  • Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру у державній зраді «начальнику штабу» Росгвардії в окупованому Криму. За інформацією Центру журналістських розслідувань, підозрюваний – Харєв В’ячеслав Олегович, колишній заступник начальника управління Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України. У 2014 році після окупаці півострова Росією він зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на службу до ворога.