На Херсонщині новим окупаційним «міністром АПК» призначили Санала Адьяєва з Калмикії, якого у РФ звільнили через «втрату довіри»

Новини
Санала Адьяєв

Новим міністром «агропромислового комплексу і продовольчої політики Херсонської області» окупанти призначили 52-річного Санала Адьяєва з російської Калмикії.  До цього він працював міністром сільського господарства і продовольства Республіки Калмикія, однак у вересні 2020 року його звільнили у зв’язку із «втратою довіри».

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на окупаційні пабліки.

Про призначення Санала Адьяєва новим «міністром» російські окупанти повідомили 23 жовтня. Також вони підтвердили інформацію ЦЖР про звільнення попереднього «міністра» Петра Збаровського

Новий окупаційний міністр АПК Херсонщини Адьяєв Санал Борісович народився 3 січня 1971 року в селищі Большой Нарин Республіки Калмикія. Він працював слюсарем у радгоспі «Джангар», головним агрономом місцевого управління Держсільгоспслужби, головним спеціалістом відділу рослинництва і землеробства Міністерства сільського господарства і продовольства Калмикії, директором державного підприємства «Харада» в Елісті, директором Калмицького філіалу Всеросійського науково-дослідницького інституту гідротехніки і меліорації імені А. Костякова, обирався депутатом Народного Хурала (місцевого парламенту) Республіки Калмикія і був головою адміністрації Октябрського районного муніципального утворення. 

Санал Адьяєв двічі був міністром сільського господарства і продовольства Республіки Калмикія, однак довго на цій посаді не затримувався. У вересні 2020 року його звільнили офіційно через «втрату довіри», попросту – за корупцію. Він призначив на одну з посад у міністерстві свою родичку і виплачував їй щедрі премії за рахунок російських платників податків. 

Тепер такий цінний кадр з корупційним минулим знадобився росіянам на тимчасово окупованій ними Херсонщині.

Попередній «міністр АПК Херсонщини» Петро Збаровський встиг побути на цій посаді тільки п’ять місяців. 

Окупанти продовжують активно замінювати на «міністерських посадах» місцевих колаборантів на засланих казачків з Росії. Як повідомляв ЦЖР, вони замінили так званого «міністра охорони здоров’я Херсонської області»: ним став громадянин РФ Артиш Сат, який раніше очолював міністерство охорони здоров’я російської Республіки Тува. 

Також окупанти затримали так званого «міністра освіти» Херсонської області Алєксєя Ґалчєнкова. Одночасно з цим в окупаційних пабліках Генічеська з’явилася інформація про розслідування російськими силовиками фінансових зловживань у цьому «міністерстві». Замість нього загарбники згодом призначили Євгенію Дементьєву, комуністку з Криму.