ФСБ РФ заявила про затримання нібито «агентов воєнной развєдкі» у Мелітополі та звітує про вбивство одного з них

Новини

ФСБ затримала щонайменше п’ятьох мешканців тимчасово окупованого Мелітополя, які адміністрували телеграм-канал «РІА-Мелітополь» та чат »Мелітополь – це Україна» та звинуватила їх у співпраці з військовою розвідкою України. Одного мелітопольця вбили при затриманні.

Про це повідомляють окупаційні медіа з посиланням на ФСБ РФ.

«Затримано адміністраторів інформаційних ресурсів «РІА-Мелітополь» і телеграм-чату «Мелітополь – Це Україна», які входили до складу груп, які іноземна розвідка використовувала для збору розвідувальної інформації та здійснення психологічного впливу на жителів регіону. Вони збирали розвідувальну інформацію і чинили психологічний вплив на жителів регіону, схиляли їх до збору даних про російських військових і техніку, – сказано в повідомленні.

На відео, оприлюдненому окупаційними медіа, показано, як силовики вчиняють обшук щонайменше у п’яти квартирах. Господарів – двох жінок та трьох чоловіків – змушують показати телефони, а пізніше виводять з квартир.

За заявами окупантів один з мешканців «чинив збройний опір і був знищений». Нібито в його в квартирі знайшли саморобну бомбу, автомат і гранату.

Про злам Телеграм каналу «Ріа-Мелітополь» видання повідомило на своєму сайті 20 серпня 2023 року. Адміністратори втратили доступ до ресурсу 20 серпня о 4-ій ранку.

Ймовірно саме тоді й було знято кадри, які окупанти публікують сьогодні.

З того часу росіяни на вкраденому телеграм-каналі публікують власні пропагандистські новини. 

За інформацією міського голови Мелітополя Івана Федорова, одночасно з «РІА Мелітополь» окупанти зламали ще кілька проукраїнських телеграм-каналів, серед яких був і «Мелітополь – це Україна».