Україна вночі перейшла на зимовий час

Новини

Україна перейшла на зимовий час. У ніч з 28 на 29 жовтня стрілки годинника перевели на одну годину назад.

Про це повідомляє міністерство економіки України.

Як зазначається, 29 жовтня 2023 року о 4 (четвертій) годині за київським часом стрілка годинника переведена на 1 (одну) годину назад.

Перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №509 від 13.05.1996 року «Про порядок обчислення часу на території України».

У Мінекономіки нагадали, що щорічно в останню неділю березня о 3 годині годинникова стрілка переводиться на 1 годину вперед, в останню неділю жовтня – о 4 годині на 1 годину назад.

«Час, чинний в Україні взимку, є природним для території нашої держави, і відповідає її географічному положенню. А в період з останньої неділі березня по останню неділю жовтня запроваджується літній час з метою ефективного використання світлої частини доби», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо:

  • У 2018 році Євросоюз вирішив скасувати переведення годинників на літній і зимовий час після проведення найбільшого в історії ЄС опитування, в ході якого 84% жителів Євросоюзу виступили за скасування переведення годинників. Всього в онлайн-опитуванні взяли участь близько 4,6 мільйона чоловік.
  • 12 вересня 2018 року Європейська комісія запропонувала країнам-членам Євросоюзу назавжди відмовитися від переходу на літній і зимовий час в 2019 році, представивши план відмови ЄС від сезонного переведення годинників. Однак потім було вирішено відкласти скасування переведення годинників до 2021 року. Багато держав ЄС ще не визначилися з позицією в цьому питанні.