Павло Лакійчук пояснив важливість враження російських об’єктів ППО на мисі Тарханкут у Криму

Новини
Знищення російського ЗРК С-400 «Триумф» українською крилатою ракетою «Нептун» на мисі Тарханкут, 23.08.2023. Фото: ГУР МОУ

Знищення систем протиповітряної оборони російської армії на мисі Тарханкут у північно-західній частині окупованого Криму є обов’язковою умовою для успішних атак пріоритетних цілей у глибині території півострова та у Севастополі.

Про це в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар  повідомив Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ».

За його лсовами, після знищення флагмана Чорномосрького флоту РФ крейсера «Москва» в квітні 2022 року, мис Тарханкут став ключовою точкою для дальньої протиповітряної оборони окупаційної армії у Криму.

«Нашим ракетникам і дронщикам, аби пробитись до основних об’єктів противника в Криму — аеродромів в західній частині півострова, Севастопольської військово-морської бази — треба подолати значну дистанцію попід Кримом… Щоб створити коридор до Севастополя, Сак, Новоозерного, треба спершу знищити ППО на Тарханкуті», — сказав Павло Лакійчук. 

Вперше цей план вдалося реалізувати 23 серпня 2023 року, зазначив військовий аналітик. Тоді поблизу села Оленівка було знищено російську зенітно-ракетну систему великого і середнього радіусу дії С-400 «Тріумф».

За оцінкою Павла Лакійчука, саме це передувало успішній атаці на Севморзавод 13 вересня і штаб Чорноморського флоту РФ 22 вересня 2023 року у Севастополі. 

Він зазначив, що ЗСУ вдалося успішно застосувати таку ж тактику 30 жовтня: «Вночі вдарили по Тарханкуту, а вже вранці добряче «бавовнуло» в Севастополі і в Саках».

Текстову версію інтерв’ю Павла Лакійчука Валентині Самар у ефірі програми «Питання національної безпеки» читайте за посиланням.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter