Британія розширила санкції щодо РФ: в списку – Московська і Петербурзька біржі та нафтові танкери

Новини

Велика Британія 13 червня розширила санкційний список щодо Росії. Під обмеження потрапили 50  фізичних осіб і компаній,а також 6 танкерів так званого”тіньового флоту”.

Про це повідомляється на урядовому порталі Британії.

“Серед нових цілей – кораблі тіньового флоту Путіна, установи, що лежать в основі російської фінансової системи, та постачальники, що підтримують російське військове виробництво”, – йдеться у повідомленні.

Нові санкції також спрямовані проти постачальників боєприпасів, верстатів, мікроелектроніки та матеріально-технічного забезпечення для російських військових, включаючи компанії, що базуються в Китаї, Ізраїлі, Киргизстані та Туреччині, а також судна, які перевозять військові товари з Північної Кореї до Росії.

Також під санкції потрапила найбільша в Росії за обсягом торгів біржа “Московська біржа”, “СПБ-біржа”, “Національний кліринговий центр”, “Національний розрахунковий депозитарій Росії”, “Ингосстрах”.

В новому санкційному списку російський виробник добрив “Русхимальянс”, авіакомпанія “Волга-Днепр”, держпідприємство Науково-дослідний автомобільно-моторний інститут НАМІ, а також компанії у галузі виробництва та транспортування скрапленого природного газу: “Мурманск LNG”, “Новатек Мурманск LNG”, “Сучасний морський арктичний транспорт LNG” та “Русатом Арктика”.

Персональні обмеження застосовані до голови правління “Московської біржі” Юрія Денисова та гендиректора “Мегафону” Івана Тавріна, власника S8 Capital Армена Саркісяна, співвласника групи “Астра” Дениса Фролова, голови російської “дочки” Danone Якуба Закрієва та інших.

“Санкції Сполученого Королівства позбавляють Путіна надходжень, які йому вкрай необхідні для фінансування своєї військової каси, і ускладнюють забезпечення його військової машини. Ми продовжуватимемо співпрацювати з нашими партнерами, щоб посилити економічний тиск і продемонструвати, що Велика Британія та G7 підтримають Україну в цій боротьбі”, – сказав глава МЗС Британії Девід Кемерон на пресконференції.

Нагадаємо:

  • Міністерство фінансів США запровадило новій масштабні санкційні обмеження проти РФ. До санкційного списку внесені понад 30 фізичних осіб і понад 200 юридичних осіб у Російській Федерації й третіх країнах, понад 100 з них причетні зокрема до військово-промислового комплексу Росії, а також фінансового сектору. Санкції застосовані до Московської біржі та Національного клірінгового центру. 
  • 22 лютого 2024 року напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Велика Британія запровадила нові санкції проти компаній та фізичних осіб з РФ та тих, хто допомагає країні-агресору вести війну. Тоді під обмеження потрапии