США запровадили нові масштабні санкції проти РФ: у списку – банки та понад 100 компаній ВПК

Влада

Міністерство фінансів США запровадило новій масштабні санкційні обмеження проти РФ. До санкційного списку внесені понад 30 фізичних осіб і понад 200 юридичних осіб у Російській Федерації й третіх країнах, понад 100 з них причетні зокрема до військово-промислового комплексу Росії.

Про це йдеться в повідомленні Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США.

“Росія перетворилася на військову економіку, в якій компанії з усього спектру російської промисловості роблять свій внесок у військові зусилля Росії”, – повідомляє мінфін США.

Компанії, щодо яких запроваджені нові обмеження “працюють або працювали в оборонному та пов’язаних з ним секторах економіки Російської Федерації, виробництві, технологіях, транспорті та фінансових послугах”.

Йдеться зокрема про російські банки з їхніми офісами в Китаї, Індії та інших країнах. Зокрема Московська біржа (MOEX); Національний кліринговий центр (НКЦ); АТ “Національний розрахунковий депозитарій”; страхова компанія “Согаз”; АТ “Російська національна перестрахувальна компанія”.

Також обмеження застосовані до ранснаціональних мереж, які працюють з золотом російського виробництва, сприяють продукції безпілотників в Росії, а також допомагають ворогу обходити санкції. І російських виробників військової техніки – від безпілотників до кораблів – та компонентів до неї, компонентів вибухівки, боєприпасів, електроніки. Також під санкціями опинилась низка заводів з ремонту військової техніки.

Нові санкції також розширюють можливості вторинних санкцій, які були введені проти іноземних фінансових установ. Обмеження були введені щодо компаній з Китаю, Туреччини, Казахстану, Киргизстану, Болгарії, Сербії, Південної Африки, ОАЕ, Білорусі та Британських Віргінських островів.

Нагадаємо: 

  • Російські війська під час обстрілів України застосовують балістичні ракети з КНДР Hwasong-11 (KN-23/24). Йдеться про балістичні ракети, які виробляються на території КНДР.
  • 23 лютого 2024 року США запровадили наймасштабніший пакет санкцій проти Росії. Президент США Джо Байден оголосив про запровадження 500 нових обмежень за війну в Україні та за смерть російського опозиційного політика Олексія Навального.
  • 13 січня 2024 року Сполучені Штати Америки запровадили нові санкційні обмеження проти Росії. Під санкції, зокрема, потрапили об’єкти військово-промислового комплексу та активи російського міністерства оборони, зокрема – перевізник кортежів Владіміра Путіна.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter