Ексдепутата Севастопольської міськради Олександра Антоненкова засуджено до 12 років за держзраду

Новини
Олександр Антоненков, ексдепутат Севастопольської міської ради Фото:  sevas.com 

Святошинський районний суд Києва оголосив вирок колишньому депутату Севастопольської міської ради VI  скликання. Навесні 2014 року, він пішов на співпрацю з росіянами та сприяв окупації Автономної Республіки Крим та Севастополя. За державну зраду його засуджено 12 років позбавлення волі. 

Вирок ексдепутату було винесено 25 червня. 

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджено 65-річного Олександра Антоненкова. Він був депутатом Севастопольської міської ради від “Партії регіонів” з жовтня 2010 року. 16 листопада 2010 року його було обрано заступником голови міськради. 

За матеріалами справи, на позачерговому засіданні Севастопольської міської ради 6 березня 2014 року Олександр Антоненков голосував за прийняття незаконного рішення №7151 «Про участь в проведенні загальнокримського референдуму», чим сприяв представникам Російської Федерації у проведенні підривної діяльності на території України.

17 березня 2014 року Антоненков також голосував за незаконне рішення № 7156 про підтримку рішення Верховної Ради АР Крим про незалежність Криму та створення так званої «Республіки Крим», а також про звернення до Російської Федерації з пропозицією прийняття Севастополя до складу РФ в статусі міста федерального значення і перейменування Севастопольської міської ради у «Законодательное собрание города Севастополь».

Святошинський районний суд Києва визнав Олександра Антоненкова винним у державній зраді та засудив до 12 років позбавлення волі. Вирок оголошено заочно. Покарання ексдепутат відбуватиме з моменту фактичного затримання українськими правоохоронцями. 

Нагадаємо: 

  • Дарницький районний суд Києва оголосив вирок колишньому депутату Севастопольської міської ради. Його визнано винним у державній зраді та засуджено до 11 років позбавлення волі. 
  • За процесуального керівництва прокуратури автономії, у порядку спеціального досудового розслідування, скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього депутата Севастопольської міської ради VI скликання Сергія Іванова, який у 2014 році сприяв Росії в окупації Криму та Севастополя.
  • 4 лютого 2022 року Дніпровський районний суд Києва заочно виніс вирок колишньому депутату Верховної Ради АР Крим Анатолію Авідзбі, який в 2014 році голосував за «постанови парламенту», які сприяли окупації півострова Росією. Суд призначив йому 10 років позбавлення волі.
  • У лютому 2022 року колишній депутат Верховної Ради Криму VI скликання Андрій Каракулькін, який після окупації РФ був начальником «Кримської залізниці», був заочно засуджений до 10 років позбавлення волі за державну зраду.