Ексдепутата міськради Севастополя Миколу Харуту засуджено до 11 років ув’язнення за держзраду

Крим
Микола Харута Фото: Новый Севастополь

Дарницький районний суд Києва оголосив вирок колишньому депутату Севастопольської міської ради. Його визнано винним у державній зраді та засуджено до 11 років позбавлення волі. 

Вирок було винесено 13 червня. 

За інформацією Центру журналістських розслідувань, засуджено колишнього голову Балаклавської районної адміністрації та ексдепутата Севастопольскої міськради VI скликання Харуту Миколу Петровича

На початку окупації Криму Росією, 6 березня 2014 року Микола Харута взяв участь у засіданні Севастопольської міської ради та голосував за прийняття незаконного рішення № 7151 «Про участь в проведенні загальнокримського референдуму», чим сприяв представникам РФ у проведенні підривної діяльності на території України.

Згодом голосував також за прийняття так званої «Декларації про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» та підтримав рішення Верховної Ради АР Крим про “незалежність Криму” та створення так званої «Республіки Крим». Харута підтримав звернення до Російської Федерації з пропозицією про прийняття міста Севастополь до складу РФ в статусі міста федерального значення і перейменування Севастопольської міської ради у «Законодательное собрание города Севастополь», де згодом продовжив свою роботу.

Свідок у справі – журналістка з Севастополя – розповіла, що Микола Харута зазвичай публічно своєї позиції перед ЗМІ не висловлював, однак завжди “голосував чітко по партійній лінії”. 

13 червня 2014 року Дарницький районний суд Києва визнав Миколу Харуту винним у державній зраді та засудив до 11 років позбавлення волі. Вирок оголошено заочно. Харута відбуватиме покарання після затримання українськими правоохоронцями. 

Нагадаємо: 

  • За процесуального керівництва прокуратури автономії, у порядку спеціального досудового розслідування, скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього депутата Севастопольської міської ради VI скликання Сергія Іванова, який у 2014 році сприяв Росії в окупації Криму та Севастополя.
  • 4 лютого 2022 року Дніпровський районний суд Києва заочно виніс вирок колишньому депутату Верховної Ради АР Крим Анатолію Авідзбі, який в 2014 році голосував за «постанови парламенту», які сприяли окупації півострова Росією. Суд призначив йому 10 років позбавлення волі.
  • У лютому 2022 року колишній депутат Верховної Ради Криму VI скликання Андрій Каракулькін, який після окупації РФ був начальником «Кримської залізниці», був заочно засуджений до 10 років позбавлення волі за державну зраду.