Міноборони централізувало друк повісток через «Оберіг»

Новини

За ініціативи Міноборони, уряд ухвалив постанову, яка дозволить формувати повістки за допомогою реєстру “Оберіг” і централізує процес їх друку. Нововведення зменшить паперове навантаження на ТЦК.

Про це повідомляє Міноборони.

“Постанова, ухвалена урядом, значно зменшить паперове навантаження на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) та централізує процес друку повісток. Відтепер ТЦК зможуть формувати повістки за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що суттєво спрощує та прискорює процедуру”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що раніше операторам ТЦК доводилося вручну виписувати повістки, що займало багато часу та ресурсів.

Тепер цей процес стане централізованим: повістки можна сформувати та роздрукувати за допомогою реєстру “Оберіг”.

Також оператори ТЦК зможуть підписувати повістки за допомогою електронного підпису.

Ці нововведення дозволять зменшити паперове навантаження на ТЦК та оптимізувати процеси військового обліку.

Водночас спосіб оповіщення військовозобовʼязаних не змінився – повістки й надалі будуть вручатися особисто або надсилатися поштою.

Компанія Опендатабот, яка дає користувачам доступ до державних даних з основних публічних реєстрів для громадян України та бізнесу, відтепер також зможе показувати штрафи від ТЦК.

Нагадаємо:

  • 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.
  • Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
  • 18 травня 2024 року закон про мобілізацію набув чинності.
  • Кабмін встановив нові правила для військовозобов’язаних, що звертаються до ТЦК. Так, громадян, які самостійно прибули у ТЦК для уточнення своїх даних, не можуть відразу направити на військово-лікарську комісію. Для цього їм мають виписати окрему повістку. Це також стосується і тих, хто прийшов із заявою про надання відстрочки.