СБУ зірвала всі операції НАБУ під прикриттям – Ситник

Корупція
Директор НАБУ Артем Ситник

Служба безпеки України та Генпрокуратура мали на меті зірвати усі операції НАБУ, які проводились під прикриттям. Крім того, була здійснена невдала спроба отримати дані про агентурну мережу Бюро.

Про це заявив на брифінгу в п’ятницю директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситникпередає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, по-перше, СБУ під керівництвом ГПУ зірвала спецоперацію НАБУ з виявлення масштабної корупційної схеми в Державній міграційній службі.

“Можливість довести операцію до кінця втрачена. І зараз нам залишається тільки оцінювати ті докази, які вже були зібрані на момент зриву цієї операції”, – зазначив директор Бюро.

На його переконання, водночас СБУ мала на меті зірвати не тільки цю операцію НАБУ, але й усі інші операції під прикриттям.

“Саме це було головною метою проникнення до конспіративних приміщень НАБУ. Цю мету також досягнуто – операції, на жаль, припинені. І це – аморально”, – сказав Ситник.

За його словами, у бюро також є інформація про конспіративні приміщення СБУ, але воно, на відміну від спецслужби, вважає їх розкриття неприпустимим.

Ще однією метою, сказав Ситник, було отримати дані про агентурну мережу НАБУ. Але, додав він, це зробити не вдалося.

 

“Як вони не намагалися проводити обшуки, утримуючи по 30 годин працівників НАБУ, ламаючи обладнання, цієї мети не досягли”, – зазначив Ситник.

Окрім того, за його словами, ГПУ та СБУ намагалися залякати представників Бюро, але і цього вони зробити не змогли.

“Система підбору персоналу, яка застосовується в антикорупційному бюро, дала можливість сформувати команду, яка при обмежених ресурсах має моральні якості протидіяти таким диверсіям й атакам”, – пояснив він.

Як повідомлялося, 29 листопада Державна міграційна служба повідомила, що агента НАБУ затримали під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій.

30 листопада НАБУ заявило, що її детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію, в яку втрутилися Генпрокуратура та Служба безпеки України.

За твердженням НАБУ, ведучи прослуховування для бюро, СБУ завербувала підозрювану для тиску та кримінального переслідування працівників НАБУ. Крім того, СБУ затримала 7 співробітників НАБУ, які виконували оперативне завдання по документуванню епізоду за участю першого заступника голови ДМС.

«Інформація, поширена на сайті Державної міграційної служби України ввечері 29 листопада, про те, що «агент НАБУ» нібито протягом декількох місяців неодноразово пропонував першому заступнику ДМСУ «великі суми хабарів», не відповідає дійсності. Відповідно до матеріалів кримінального провадження, посадовець ДМСУ сама неодноразово озвучувала вимогу щодо отримання «заохочення» у сумі 30 тисяч доларів США: спочатку за позитивне вирішення питання про надання іноземцю громадянства України, а згодом – за надання посвідки на тимчасове проживання на території України», – заявили в НАБУ.

У Бюро також повідомили, що з моменту початку спецоперації в квітні 2017 року задокументовано ще чимало фактів незаконної діяльності організованого злочинного угруповання у складі нинішніх та колишніх працівників центрального апарату і територіальних підрозділів ДМСУ. У НАБУ заявили, що його детективи ніколи не провокували жодного з посадових осіб ДМСУ до отримання хабара, з огляду на прокурорський нагляд особисто керівництвом САП.