Україна готова обміняти 309 терористів на 87 українських заручників – Геращенко

Українська сторона в гуманітарній підгрупі ТКГ Донбасом на зустрічі в Мінську підтвердила пропозицію щодо обміну 87 українських заручників на 309 утримуваних в Україні осіб, причетних до війни на Сході України.

Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко, передає Центр журналістських розслідувань.

Як вказала Геращенко в Facebook, українську сторону в підгрупі представляли, серед інших, Віктор Медведчук, експерти СБУ та омбудсмен Валерія Лутковська.

“У присутності ОБСЄ підтвердили передане днями пропозицію щодо негайного звільнення заручників, ми вимагаємо звільнити 87 українців, чиє місцезнаходження нами встановлено. Українська сторона в рамках компромісу готова звільнити 309 осіб, аби тільки витягнути наших”, – зазначила вона.

За словами Геращенко, ОРДЛО вже не заперечують утримання 87 українців зі списку 144 осіб. Українська сторона досить складно знайти інформацію про кожного і бореться за їх включення в списки.

“Також ми чітко стоїмо на позиції, що зі списку вимог ОРДЛО повинні бути виключені всі ті, хто не має ніякого відношення до війни на Донбасі. Чекаємо відповіді на наші офіційні компромісні пропозиції, які повністю базуються на мінських угодах. Камінь спотикання: це вимога звільнити криміналітет і терористів, які не підпадають під дію мінських угод, тому це неприйнятно”, – зазначила вона.

Геращенко також розповіла, що в рамках домовленостей з МКЧХ вдалося передати заручникам ОРДЛО листи і посилки від родичів. При цьому, представникам “Червоного хреста” не дали можливості безпосередньо зустрітися з заручниками, передачі прийняв начальник в’язниці.

Крім того, на зустрічі в Мінську обговорювалося питання відкриття КПВВ “Золоте”, яке блокується бойовиками півтора року.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine